Na aktuálne prebiehajúcom autosalóne 2013 North American International Auto Show sa predstavilo niekoľko noviniek, napríklad nový Lexus IS. Nás však zaujal aj stánok automobilky Honda, ktorá pokračuje v pomalom ale istom predstavovaní svojej reinkarnovanej vlajkovej lode menom NSX. Dlho predlho sa už šuškajú rôzne "overené" reči o tejto superšportovej pecke, avšak japonci si skutočne dávajú záležať na tom, čo sa dostane oficiálne von. Donedávna sme napríklad vôbec nevedeli, ako bude novinka vyzerať vo vnútri. Dnes to však už vieme a ja osobne som nadšený. Prečo? Pretože presne takto som si predstavoval modernú NSX z vnútra - moderný dizajn ktorý však jednoznačne odkazuje na svojho predchodcu. Nádhera!

Interiér novej NSX

A toto je už originál, pôvodom z konca osemdesiatich rokov. Špičková ergonómia a na svoju dobu aj výborná kvalita spracovania, ktorá dala v tomto smere lekciu nóbl automobilkám ako Ferrari alebo Porsche.

Interiér pôvodnej NSX

Definitívnou je aj odpoveď ohľadom pohonného ústrojenstva - nová NSX bude poháňaná benzínovým V6 motorom umiestneným v strede (teda rovnako ako u originálnej verzie). Podstatným rozdielom však bude prítomnosť hybridného systému "Honda’s Sport Hybrid SH-AWD". Tá skratka na konci znamená Super Handling All-Wheel Drive, teda sa bude jednať o štvorkolku a nie o zadnokolku.


Nová Honda NSX je vyvíjaná priamo v USA, kde bude neskôr aj vyrábaná. Už teraz však automobilka sľubuje, že ďalšiu evolúciu (alias namotávku) nám predstaví už na autosalóne 2013 Geneva Motor Show. Ten začína už za dva mesiace. Neviem sa dočkať :)