Kórejsky automobilový gigant má s „podznačkou“ Genesis veľké plány. Bodaj by nie, ich modely prezentujú to najlepšie z kuchyne Hyundai. Tak, ako má Toyota luxusnú odnož Lexus a Nissan svoje Infiniti, aj Kórejci chcú odlíšiť luxusnejšie autá Genesis od ľudovejších a dodať im punc výnimočnosti. Jedným z krokov je oddeliť dílerstvá Genesis a nepredávať ich pod jednou strechou s Hyundai.

 

Ozaj, vám by vadilo ísť pre lepší tovar do „obyčajnej“ predajne?

Rozmach podznačky Genesis

Cieľovým zameraním Genesisu je USA. Ako zareagovali díleri na rozmach značky? Z celkového počtu až 352 showroomov Hyundai investovalo peniaze, čas a zamestnancov do „upgrade-u“ priestorov a celkového vybavenia. Pripravili pôdu pre predaj vlajkovej lode Genesis G90. Hyundai má iné plány. Spoločných dílerstiev má byť iba 100, ostatné o privilégium predaja Genesisu prídu. Samozrejme, jednotliví díleri sú z kroku značky nešťastní. Na konferencii v Dallase po oznámení situácie niekoľkí z nich odišli z miestnosti diskutovať v súkromí. Hyundai však popiera rozkol medzi názorom dílerov a zástupcov značky. Udávajú, že diskusie pokračujú.

Odlíšenie "bežných" Hyundaiov od luxusných Genesis samostatnými dílerstvami má prilákať potencionálnych zákazníkov.

Ofenzíva pokračuje

Genesis ohlásil masívnu ofenzívu značky. Po veľkých sedanoch G80 a G90 už onedlho príde G70, konkurent BMW radu 3. Vyzerá skvelo a technika je na úrovni. Okrem toho chcú do troch rokov predstaviť kupé a 3 nové crossovery!

Zdroj a foto: carscoops, Genesis, Hyundai

AK CHCE ZNAČKA GENESIS USPIEŤ, MUSÍ MAŤ VLASTNÉ DÍLERSTVÁ!

AK CHCE ZNAČKA GENESIS USPIEŤ, MUSÍ MAŤ ...

Kórejcom ide poslednú dobu karta. Ohlas, aký vzbudil vo verejnosti príchod novej Kie Stinger, sa len tak často nevidí. ...

09. 10. 2017
ŠPORTOVÝ SEDAN GENESIS G70 JE KONKURENT TRADIČNÝM NEMCOM A4, RADU 3 A TRIEDE C

ŠPORTOVÝ SEDAN GENESIS G70 JE KONKURENT ...

Nový Genesis G70 chce podkúriť súperom. Medzi jeho hlavných konkurentov majú patriť Audi A4, BMW radu 3, Mercedes triedy ...

18. 09. 2017