Hyundai a dcérska firma Mobis nám predstavili nový typ bezpečnostného vaku. Ide o strešný airbag určený pre modely s panoramatickou strechou. Na klasické bagy sme si už zvykli, taktiež kolennú verziu má veľa áut v sériovej výbave. Kórejský výrobca zašiel ešte ďalej. V budúcnosti lepšie uchráni pasažierov pri prevrátení auta na strechu. 

Výhľad a zároveň bezpečie

Určili ho logicky len pre autá, ktoré majú presklenú strechu. Tá je určitým bezpečnostným rizikom pri prevrátení auta, kedy pasažier môže doslova vyletieť cez rozbitú sklenenú strechu. Navyše ochráni aj pred tvrdými štruktúrami strechy a sklenenými črepinami. Airbag sa nafúkne smerom zo zadnej časti strechy dopredu a zabráni potencionálne vážnym zraneniam. Po zachytení senzormi sa dokáže nafúknuť za 0,08 sekundy.

Airbag je technologicky veľmi špecifický, a preto je zatiaľ v štádiu prototypu. Je nositeľom 11 patentov, s ktorými chce značka získať technologickú a konkurenčnú výhodu. Čo hovoríte na nové riešenie Hyundai? Myslíte si, že pomôže predchádzať zraneniam, alebo je to zbytočnosť?

NAJBEZPEČNEJŠIE AUTÁ ROKA 2017 V KATEGÓRIÁCH. VW PREDBEHLO VOLVO!

NAJBEZPEČNEJŠIE AUTÁ ROKA 2017 V ...

V minulom článku na tému Euro NCAP som priniesol informácie o vozidlách, ktoré za rok 2017 najviac zaujali technikov ...

11. 01.
HYUNDAI SMART STREAM PRINESIE MOTORY S 50 % ÚČINNOSŤOU!

HYUNDAI SMART STREAM PRINESIE MOTORY S 50 % ...

„Smart Stream“ - silné slová, alebo technológia predlžujúca život spaľovacím motorom? Po vzore Mazdy a SkyActiv ...

01. 11. 2017

Zdroj: Hyundai