Vyzerá to, že Hyundai chce osloviť viac európskych zákazníkov. Na internet sa totiž dostali špionážne fotky z testovania ostrejšieho modelu i30. My Európania totiž máme radi hot hatche. Podľa všetkého však Kórejci nevytiahnu eso, ktoré by sa mohlo zapojiť do šialenstva okolo rekordu predokoliek na Nürburgringu. Športový model i30 pravdepodobne nedostane označenie športovej divízie N performance, ktorú automobilka nedávno otvorila. V tomto prípade môžeme očakávať skôr pomenovanie i30 GT.

Hyundai sa zrejme vydá cestou sesterskej Kie a ponúkne model podobný Cee’du GT.

Čo to naznačujú aj dve koncovky výfuku.

Hyundai sa teda zrejme vydá cestou sesterskej Kie a ponúkne model podobný Cee’du GT. Môžeme teda očakávať znížený, tvrdší podvozok a športovejšie jazdné vlastnosti. Práve vyladením jazdných vlastností chce Kia posunúť Cee'd GT medzi skutočné hot hatche. Nechajme sa preto prekvapiť s akým naladením príde Hyundai. Kamufláž naznačuje, že sa dočkáme nového bodykitu. I30 podľa všetkého dostane agresívnejší predný nárazník, nový zadný nárazník s dvoma koncovkami výfuku a spoiler na odtrhovej hrane piatych dverí.

Na pohon i30 GT automobilka zrejme využije rovnaký motor aký nájdeme v Cee’de GT. Pod kapotou teda bude pracovať benzínový turbo motor 1,6 T-GDI.

Podľa kamufláže je jasné, že športová i30 dostane aj nový body kit.

Na pohon i30 GT automobilka zrejme využije rovnaký motor aký nájdeme v už spomínanom Cee’de GT. Pod kapotou teda bude pracovať benzínový turbo motor 1,6 T-GDI. V Kii je naladený na 150 kW (204 k) a poskytuje maximálny krútiaci moment 265 Nm. Dá sa očakávať, že aj dynamické parametre budú veľmi podobné. To znamená zrýchlenie na úrovni 7,7 s a maximálka okolo 230 km/h. Možno však Hyundai prekvapí a ponúkne v i30 trochu viac výkonu. Rozhodne, ale ponúkne lepšiu dynamiku ako Hyundai Veloster Turbo, ktorý medzi časom automobilka potichu stiahla z nášho trhu. Konkurovať špičke v tejto kategórii však zrejme nebude ani športová i30 GT. Kórejci ju predstavia začiatkom budúceho roka, spolu s faceliftom bežných verzii i30.

Zdroj: autocar

 

Pozrite sa, čo chystá konkurencia v podobe Nissanu Puslar Nismo, či Hondy Civic Type R.