Sídlo automobilky na pretekárskom okruhu? Ťažká frajerina, nie? Jaguar Land Rover (JLR) plánuje okrem stavby montážnej haly na Slovensku aj novú centrálu. Sídlo spoločnosti by malo byť podľa informácií na pretekárskom okruhu Silverstone.

 

JLR po odkúpení plánuje postaviť reprezentatívne sídlo, kde by nemalo chýbať múzeum a hotel. Motoršport by nemal byť v ohrození.

JLR by mohol odkúpiť historickú trať za viac ako 31 miliónov eur. Následne by mal investovať približne 70 miliónov eur, aby premenil okruh na reprezentatívne sídlo, kde by nemalo chýbať múzeum a hotel. V priestoroch Silverstone by vznikli aj priestory pre vývojárov a marketingových pracovníkov. Pre fanúšikov motoršportu by sa však nemalo nič zmeniť. Okruh by aj naďalej hostil významné medzinárodné podujatia, akým je napríklad Formula 1. Automobilka JLR odmietla potvrdiť špekulácie o tom, že má záujem kúpiť okruh. British Racing Drivers Club ale potvrdil, že dostal niekoľko dôverných ponúk na odkúpenie trate. 


História okruhu Silverstone siaha až do 40. rokov 20. storočia. Odvtedy hostil okruh mnoho veľkých cien F1, ale aj MotoGP alebo rôzne vytrvalostné preteky. My si myslíme, že lepšie miesto pre sídlo spoločnosti snáď ani neexistuje. A kde inde by mala sídliť britská automobilka, ak nie na britskom okruhu?


Zdroj: autoblog