Slovenskú výstavnú premiéru absolvuje nový športový sedan Jaguar XE a všestranné SUV Land Rover Discovery Sport práve na 25. autosalóne Bratislava už tento týždeň. Jaguar XE s pohonom zadných kolies je určený skutočne pre vodiča, nie len majiteľa vodičského preukazu. Vďaka prepracovanej ľahkej karosérii, aerodynamickému dizajnu, luxusnému interiéru, mimoriadnym jazdným vlastnostiam a jednoduchému ovládaniu nanovo definuje koncept športovej limuzíny.

 

Bez servítky útočí na schopnosti BMW radu 3 a z bitky nechce vynechať ani Mercedes triedy C. Podľa doterajších informácií na to viac než má. Osobne mu preto vrúcne držím palce, lebo viem, že zámorské prémiovky sebelepších kvalít to majú v Európe mimoriadne ťažké. Pritom aktuálny Lexus IS je veľmi slušná alternatíva, ATS je doposiaľ asi najlepším Cadillacom na šoférovanie aký som mohol vyskúšať (a u nás sa prakticky nepredáva) a Jaguar, žiaľ, tiež bude musieť riadne napnúť svaly, aby tu umiestnil aspoň pár desiatok kusov typu XE.

O čosi ľahšie to bude mať Land Rover. Do Incheby prináša vraj najvšestrannejšie kompaktné SUV Discovery Sport. Vďaka pokrokovým inteligentným technológiám, vrátane unikátneho systému úpravy nie len podvozka, ale celého správania auta Terrain Response®, sa nový Land Rover Discovery Sport cíti skvelo na každom povrchu.