Táto Toyota Corolla už nie je auto na každý deň, Alan do nej napratal šprintérsky motor z Toyoty MR2 so šialeným výkonom 939 k!

Alan má doma Toyotu Corollu siedmej generácie (AE103), z ktorej veľa nezostalo. Nie, nie, nehľadajte tuzing v podobe gigantických krídel, lambo style dverí, alebo chrómových kľučiek. Chalan pojal dizajn striedmo a nebyť niekoľkých vecí, tak auto ani veľmi nevyčnieva z davu. O čom hovorím? Aj slepý si musí všimnúť veľkú dieru v kapote, z ktorej niečo vyčnieva a veľký medzichladič v prednom nárazníku. Má to svoj dôvod. V Corolle už nie je 1,8 l atmosféra.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Alan do auta napratal niečo lepšie, motor z šprintérskej Toyoty MR2. Priečne uložený motor, gigantické turbo, výfuk v blatníku. Výkon celého setupu je šialených 939 k! Vidíte dobre, 939 k. Samozrejme sériové komponenty by takáto nádielka koní roztrhala ako nič. Alan musel zosilňovať, takže sa rozlúčil so sériovou prevodovkou, brzdami, podvozkom, alebo sedadlami. Všetko vymenil za nové a silnejšie. Pôvodná Corolla mala pohon 4x4, ten zachoval, akurát musel celý systém zosilniť.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Škoda, že nepoznáme presné čísla zrýchlenia alebo maximálnu rýchlosť, či čas šprintu na štvrť míle. Môžeme si akurát pozrieť na videá, kde Alan ukazuje, že jeho Corolla je ozaj rýchla mašina.

Zdroj: autoforum.cz