Aká hudba sa dá napchať do malého Smarta ForTwo? Povedal by som, že celkom slušná, ale keď to vezmú do rúk machri, tak vznikne niečo jedinečné. JBL v spolupráci so Smartom postavili malú koncertnú sálu, hovoria jej Forgigs. O čo ide? Hmm, jednoduché do krpca napchali audio systém, ktorý dá 5720 W! Vidíte dobre, takúto nálož nesie malý ForTwo.

Tento malý Smart na na palube naloženú hudbu s výkonom 5720 W

JBL spolu so Smartom postavili malú hudobnú nálož. Do ForTwo napchali audio systém s 5720 W!

Najmenšia koncertná sála na svete, ako prcka volá Smart, dokáže vyprodukovať až 150 dB! JBL sa o to postaralo troma zosilňovačmi JBL GTO 804 EZ, ktoré kŕmia výšky a stredy. Dva zosilňovače JBL GTO 751 EZ sa starajú o subwoofre. V aute sú štyri sady JBL GTO 609 C, každá s dvomi výškovými a dvomi stredovými reproduktormi. K tomu ešte štyri subwoofre s priemerom 30 cm. Signál poskytuje DSP (digital signal procesor) Mosconi s 8-kanálovým výstupom. Cez Bluetooth môžete streamovať napríklad Wave, Flac, či mp3. A zdroj hudby? Mobily, tablety a iné vecičky s iOS, Androidom alebo Windowsom.

Zástavba audia musí nejako vyzerať a komponenty musia byť viditeľné. Takže do dverí namontovali po tri reproduktory, štyri výškové našli miesto v palubnej doske, subwoofre skončili v kufri a pár stredov a výškových reproduktorov v spodnej časti dverí batožinového priestoru. Pri montáži použili 100 m káblu, ktorý ukryli pod panely interiéru. V interiéri ešte padlo 10 m2 tlmiaceho materiálu. Pretože hudbu si viac vychutnáte, keď ju aj vidíte, nechýba vnútri a vonku ambientné svetlo.

Zdroj: autoblog.com