O novom športiaku, ktorý vraj chystá Mazda, sme už počuli mnohokrát, no vždy to boli informácie zo zákulisia, prípadne špekulácie. Naposledy sme sa dozvedeli, že nové športové auto predstavia na autosalóne v Tokiu, lenže to bola tiež len neoficiálna informácia. Automobilka nás už ďalej nebude napínať, oficiálne potvrdili, že na tokijskom autosalóne skutočne predstavia koncept nového športiaka, navyše zverejnili aj prvý obrázok.

Mazda oficiálne potvrdila, že na tokijskom autosalóne predstaví nový športiak. Podľa prvého obrázka sa môžeme tešiť na dvojdverové kupé s motorom vpredu.

Zatiaľ nepovedali ako sa novinka bude volať, ani čo skrýva pod kapotou. Zo siluety na obrázku však môžeme usudzovať, že nás čaká dvojdverové kupé s motorom vpredu a pohonom zadných kolies. Automobilka sľubuje odkaz na slávnu minulosť v kombinácii s moderným tvarom jazyka KODO.

Okrem nového konceptu ukážu návštevníkom tokijského autosalónu Mazda Koeru, ktorá mala premiéru vo Frankfurte, dve pretekárske Mazdy MX-5, alebo prvý produkčný športiak automobilky s rotačným motorom z roku 1967, Mazda Cosmo Sport 110S. Samozrejmosťou bude aj 14 ďalších modelov z aktuálnej ponuky Mazdy.

Zdroj: tlačová správa