Niekoľko rokov som žil vo Veľkej Británii, ktorá je asi Mekkou automobilových nadšencov. Či už históriou motoršportu a ich prístupom k nemu, alebo kúpnou silou obyvateľstva. Vďaka rôznym podujatiam alebo mojou iniciatívou som sa dostal k autám, o ktorých som dovtedy len čítal v časopisoch. Takže ak píšeme na Topspeede o superautách, v mojom prípade ich nepoznám iba z obrázkov, ale mal som s nimi v nejakej forme reálny kontakt. A teda možno naj auto, ktoré oslovilo? Ani Veyron, ani Pagani, ale Ferrari Enzo. To auto aj po desiatich rokoch vyzerá, ako keby priletelo z budúcnosti. 

S novinárčinou som začal v roku 2010. Venujem sa fotografii áut a pretekov, ak sa dá, rád idem fotiť na Slovakiaring nejaké zaujímavé preteky s poriadnymi mašinami.  Čo je môj sen ohľadom autonovinárčiny? Prejsť Rally Dakar a napísať o tom reportáž/knihu a nafotit preteky 24hod Le Mans. To prvé asi ťažko, a to druhé je celkom reálne. Uvidíme...

Napriek tomu, že píšem pre TS, nemám rýchle auto a ani rýchlo jazdiť nepotrebujem. Za volantom sa nikdy neponáhľam a nepredbieham na nezmyseľných miestach a hlavne zbytočne, ako vedia niektorí vodiči. Som zástanca bezpečnej jazdy a dodržiavania pravidiel všetkými v premávke, a keby boli elektromobily reálne použiteľné, kľudne by som si jeden obstaral. Že to znie ako "kapitán Slow" z TopGearu? Nuž, asi už starnem...:)