Pochopiteľne, nadpis nerýpe do všetkých, ktorí si ho prečítajú :) No týka sa každého kto má rád autá, jazda pre neho nie je nutnosť ale pôžitok a žije v bratislavskom kraji. Plus-mínus takto pred 2 rokmi otvorili v Petržalke na Kopčianskej ulici KartOne Arénu. Už prvotná úroveň trate, zázemia, posedenia, motokár a odbornosti obsluhy bola na dovtedy najvyššej úrovni na Slovensku. Neskrývanú radosť z nej nájdete v mnohých našich článkoch, ktoré sa na TopSpeed.sk za ten čas objavili. Ich celý zoznam je tu: TopSpeed.sk o KartOne Aréna.

 

Realizačný tím halu po celý čas vylepšoval, menil a dopĺňal o nové služby. Niekedy dokonca tak často a rýchlo, až sme so zmenami nestíhali držať krok a o všetkých informovať. Z pôvodne jednej trate, ktorá sa dala jazdiť v dvoch smeroch má dnes hala schopnosť ponúknuť v priebehu niekoľkých hodín 4 verzie, pre potreby pretekov každú v oboch smeroch. Z pôvodne 17 nových motokár Sodi RX7 s výkonom 9k dnes hala disponuje 3 rôznymi setmi mašín určených pre verejnosť, pretekové účely s možnosťou dovažovania a detské káry pre výchovu novej generácie. Otvorené je denne po celý rok s výnimkou niektorých dní v čase od 14 do 24 h cez týždeň a 10 - 24 cez víkendy.

Okrem klasickej možnosti voľných jázd pre verejnosť tu vzniklo niekoľko hobby a profi pretekárskych sérií pre tímy i jednotlivcov, jazdia sa tú prvé Majstrovstvá SR v indoor kartingu, preteky špeciálne určené dievčatám/ženám, deťom či dvojiciam. To všetko preto, lebo jazda v Kart1 Aréna je náročná no podmanivá. Je celkom ľahké tomu prepadnúť. Existuje niekoľko desiatok jazdcov (žiadnych profíkov, ale nadšencov), ktorí tu jazdia či v tréningoch, alebo pretekoch aj viackrát za týždeň. Sú už závislí :) Ak teda náhodou patríš medzi tých, ktorí sa tu ani raz nebol pozrieť a previezť, naozaj odporúčame aby si to čo najskôr zmenil. Sme presvedčení, že nebudeš ľutovať. Pre lepšiu ilustráciu, ako to v Kart1 Aréna vyzerá si pozri nasledovné krátke promovideo od  MindRapeProduction.