Už žiadne hľadanie a rozuzľovanie nabíjačiek. Toyota v krátkom videu priblížuje bezdrôtové nabíjanie v novom Avalone. Japonci sú naozaj pokročilí, čo sa týka technológií a ich praktického využitia. Spoločnosť Energizer úž nejakú dobu sadu do auta na bezdrôtové nabíjanie ponúka. Čo nám dá Toyota navyše? Systém kompletne zakomponovaný v palubovke. Ďalším plusom je, že celý šuplík môžno skryť a telefón nezavadzia. Po celú dobu nabíjania je možné mať ho v aute pripojený cez bluetooth a plnohodnotne ho používať.

Aký telefón na to treba?

Celý systém beží pod normou Qi, ktorú podporuje viac než tridsať mobilov (LG Google Nexus 4, HTC Windows Phone 8X a iné). Pokiaľ telefón nemá zabudované Qi nabíjanie, je potrebné si kúpiť  špeciálny kryt. V prípade Samsung S III len vymeníme zadný kryt za mierne tučnejší . Taký iphone 4S potrebuje celé zadné púzdro aj s konektorom.

Toyota Avalon

Technológia Qi

Qi je čínska norma, ktorá slúži na kompatibilitu bezdrôtových nabíjačiek a telefónov od rôznych spoločností. Bezdrôtové nabíjanie je možné vďaka indukovanému magnetickému poľu. Toto pole indukuje doska na ktorú telefón umiestnim. Indukované elektrické napätie v telefóne spustí nabíjanie. No a ako rýchlo sa mi ten telefón nabije? Qi nabíja výkonom do 5 wattov, čo je rovnaká hodnota ako pri bežných nabíjačkách. Prenos je možný na vzdialenosť 4 cm.

Interiér nenarúša žiaden kábel