Vyzerá to tak, že na poli prémiových elektromobilov musíme počítať s ďalším hráčom. Automobilka Lucid Motors predstavila koncom minulého roka sedan s názvom Air. Auto na fotkách vyzeralo viac ako dizajnová štúdia, než jazdiaci prototyp. Preto je miernym prekvapením, že najnovšie video ukazuje jazdiaci prototyp modelu Air. Sériové auto by sme mali vidieť už v priebehu budúceho roka.

Lucid Air vo vrcholnej verzii (130 kWh) bude stáť od 160 000 $ (152 600 €). Rezervovať si ho môžete už dnes.

Lucid Motors sídli v Kalifornii a chce konkurovať Tesle a Faraday Future. Ak dodržia sľubované parametre, tak sa im to môže podariť. O pohon sa majú starať dva elektromotory. Jeden vpredu, druhý vzadu. Kombinovaný výkon motorov je 1000 koní. V prípade elektromobilov hrá však výraznú rolu dojazd. Preto dostanú Air batérie s kapacitou 100 kWh a 130 kWh. Podľa automobilky ponúkne väčší akumulátor dojazd cca 640 km.


Automobilka ukázala zábery zo zimného testovania. Prototyp tu preháňajú po zasneženej ceste v kontrolovanom šmyku. Vďaka elektronike, ktorá reguluje, koľko krútiaceho momentu pošle na kolesá, to nie je problém ani s výkonom 1000 koní.

Dôležitejšia je však teplota, ktorá dosahuje pri testovaní – 28°C. Kritici totiž často elektromobilom vyčítajú problémovú prevádzku v extrémnych mrazoch. Keďže Lucid Air bude pravdepodobne dodávať svoje autá do Nórska, musí sa vysporiadať aj s takýmto počasím. No iní výrobcovia už dnes ukazujú, že pre elektromobily nie sú mrazy žiadnym zásadným problémom. Samozrejme, treba počítať s kratším dojazdom.

Zdroj: Lucid

LUCID AIR JE ĎALŠIA KONKURENCIA PRE TESLU MODEL S

LUCID AIR JE ĎALŠIA KONKURENCIA PRE TESLU ...

Už niekoľko nových firiem oznámilo, že chcú konkurovať elektromobilom od Tesly. Tie sú momentálne špičkou. Patrí ...

15. 12. 2016
FARADAY FUTURE MÁ AŽ 1050 KOŇOVÝ ELEKTROMOBIL! UŽ BERIE OBJEDNÁVKY

FARADAY FUTURE MÁ AŽ 1050 KOŇOVÝ ...

Značka Faraday Future už koncom roka 2015 avizovala sériový elektromobil s lepšími parametrami ako Tesla. Na minuloročnej ...

05. 01.