JD Power už 30 rokov robí prieskum trhu v oblasti nových áut – Initial Quality Study. Počas prvých 90 dní vlastníctva skúmajú viac než 200 parametrov nových vozidiel desiatky tisíc overených majiteľov. Porsche obsadzuje prvé priečky už tradične. Typ 911 vo svojej kategórii vyhral už 6-krát po sebe. Porsche Macan medzí prémiovými SUV už po tretí. Hodnoteniu sa nevyhli ani továrne na produkciu áut. Kvalita Porsche je teda opakovane potvrdená.

V USA taktiež zostavili rebríček najlepších tovární. Zlatú medailu si odniesol závod Porsche Lipsko, ako najlepší z Európy a Afriky.

Porsche už tradične obsadzuje v hodnotení popredné pozície...

Tento rok si prieskum zobral na mušku 243 modelov 33 výrobcov. Na ich hodnotení sa zúčastnilo vyše 77 000 viac či menej spokojných majiteľov. Sledovali nielen prácu motora, či prevodovky, ale aj zážitok z jazdy. Porsche 911 kraľuje kategórii stredne veľkých športových áut už od roku 2012. Technici si ocenenie nepochybne zaslúžia. Model zdokonaľujú už vyše 50 rokov. Od prvej účasti v roku 2015 už tretíkrát americkí zákazníci potvrdili kvalitu a obľúbenosť športového kompaktného SUV Macan. Zlepšenie celkovej klasifikácie je podľa zástupcu z Porsche zadosťučinením a stimulom k ešte lepšej práci. „Kvalita je podstatou značky Porsche, nerobíme kompromisy,“ konštatoval Oliver Blume, predseda výkonnej rady Porsche. 

Zdroj: Porsche