Lada takmer pred rokom predstavila druhý koncept crossoveru s názvom X-Ray. Ruská automobilka vtedy ohlásila zámer spustiť predaj tohto typu v prvom štvrťroku 2016. Spustenie sériovej výroby sa teda nezadržateľne blíži. O tom, že Rusi v tomto prípade chcú dodržať svoj plán nasvedčujú aj zábery sériového interiéru. A prečo by nás to malo zaujímať? Automobilka totiž plánuje svoju novinku spoločne s typom Vesta predávať okrem domáceho trhu aj v Európe. Zaujať bude chcieť zrejme najmä cenou.

Interiér predprodukčnej verzie je síce skromnejší ako v prípade konceptu, no naznačuje, že výrobca chce stihnúť spustenie výroby začiatkom roka 2016.

Oba nové typy Lady vznikajú na základe spolupráce s alianciou Renault-Nissan. Malý crossover s dĺžkou 4,2 m preto technicky vychádza z Dacie Sandero Stepway. Napriek tomu však Rusi ponúknu okrem predokolky aj verziu s pohonom oboch náprav. Systém 4x4 pre zmenu pochádza z Dacie Duster. V ponuke motorov výrobca vsadí na istotu. K dispozícii budú iba benzínové motory, keďže dízle v Rusku veľmi populárne nie sú. Ani samotní predstavitelia automobilky zrejme neveria vo veľký úspech za hranicami domácej krajiny. X-Ray preto budú, podľa posledných správ, poháňať dva motory. Menší 1,6 litrový od Nissanu s výkonom 84 kW (114 k). Väčší agregát v ponuke by mal mať objem 1,8 litra a výkon 90 kW (122 k).

 

V interiéri konceptu sme mohli vidieť dotykový displej v strede prístrojovej dosky v duchu doby. V sérii však výrobca ponúkne aj skromnejšie vybavené verzie, ako ukazujú aj posledné fotky. Auto zachytené v uliciach má totiž, na rozdiel od konceptu klasické rádio a zaobíde sa aj bez automatickej klimatizácie. Cena ruského crossoveru by mala štartovať na hranici 6 700 € za predokolku v základnej výbave.

Zdroj: autoforum