Vyrobia ich len 40 ako oslavu stých narodenín Ferruccia Lamborghiniho, 20 vo verzii kupé a 20 roadsterov. Reč je o výnimočnom talianskom býkovi Lamborghini Centenario. Supercar, ktorý nám predstavili na autosalóne v Ženeve, už testujú v okolí fabriky v Sant’Agata Bolognese. Jeden exemplár sa podarilo natočiť ako opúšťa továreň a zase sa vracia naspäť.

Supercar pokrývajú karbónové panely karosérie, pod ktorými sa skrýva monokok z toho istého materiálu. Tým pádom je Lamborghini Centenario veľmi ľahké, váži 1520 kg. Motor zobrali z vlajkovej lode automobilky, Lamborghini Aventador, teda 6,5 litrový atmosférický V12, ktorý naladili 770 k a 690 Nm a skombinovali so 7-stupňovou prevodovkou.

Lamborghini Centenario už jazdí neďaleko fabriky v Sant’Agata Bolognese. Pozrite sa ako naozaj vyzerá a ako znie.

Lamborghini Centenario nie je výnimočné len vzhľadom, ale aj parametrami. Na stovku zrýchli za šialených 2,8 s a na dvestovku to zvládne len za 8,6 s. Topspeed je rovných 350 km/h. Za zmienku stoja aj brzdy, supercar na zastavenie zo stovky potrebuje len 30 m. Každý špás niečo stojí a Lamborghini Centenario nie je výnimka: automobilka za neho chce 1,75 milióna eur.

Zdroj: carscoops.com

LAMBORGHINI CENTENARIO ŽENEVU ROZŽIARILO

LAMBORGHINI CENTENARIO ŽENEVU ROZŽIARILO

Lamborghini tento rok oslavuje 100 rokov od narodenia Ferruccia Lamborghiniho. Túto príležitosť si nenechali ujsť a na ...

03. 03. 2016
AVENTADOR SUPERVELOCE SCHUDOL KILÁ A PRIBRAL KONE

AVENTADOR SUPERVELOCE SCHUDOL KILÁ A ...

Temperamentný taliansky býk v nemeckých službách priniesol do švajčiarskej Ženevy nový kúsok. Na aktuálne ...

06. 03. 2015