Chceli by ste vidieť Sebastiena Loeba opäť jazdiť rally? Áno, Seb sa teraz venuje WTCC, no ako sa hovorí, stará láska nehrdzavie a tak sa spolu so svojím tradičným navigátorom, Danielom Elenom,s postavia na štart prvého podniku WRC, Rally Monte Carlo 2015, 19. – 25. januára . Posádka vybojovala titul majstrov sveta vo WRC spolu deväťkrát a na najvyššom stupienku v Monte Carle stáli sedemkrát. Keď Citroën ponúkol Loebovi štart na prvej rally sezóny, šampión neváhal a súhlasil. Seb a Daniel budú štartovať na špeciále Citroën DS3 WRC. Tímovými kolegami legendárnej dvojice bude posádka Kris Meeke a Paul Nagle, ktorí vo farbách Citroënu absolvujú celú sezónu.

Na Sebastiena Loeba sa už teší celý tím Citroën Racing. Yves Bonnefont, generálny riaditeľ značky DS: "Keď som dnes tímu oznámil, že Sebastien Loeb a Daniel Elena budú s DS 3 WRC štartovať na rely Monte Carlo, zavládlo obrovské nadšenie! Ide o vynikajúcu príležitosť, ako predstaviť novú prémiovú značku DS."

Sebastien Loeb si opäť vyskúša rally. Spolu s Danielom Elenom budú štartovať na prvom podujatí WRC, Rally Monte Carlo. Ich zbraňou nebude nič iné ako Citroën DS3 WRC.

Yves Matton, riaditeľ Citroën Racing: "So siedmimi víťazstvami sú Seb a Daniel nepopierateľne najväčšími špecialistami na tieto preteky. Som presvedčený, že za volantom DS 3 WRC budú konkurencieschopní a využijú technické prednosti a pokrok vo vývoji vozidla. Náš tím aj naši partneri Total a Abu Dhabi sú hrdí a tešia sa na stretnutie v Monte Carle."

Sebastien Loeb: "Keď mi ponúkli, aby som za volantom DS 3 WRC otvoril sezónu majstrovstiev sveta v rely 2015, neváhal som ani minútu. Spolu s Danielom máme pre Monte Carlo slabosť. Krása ciest, večný poker pri voľbe pneumatík, sviatočná nálada, ktorá vládne na trati rýchlostných skúšok: na to všetko sa už netrpezlivo tešíme! Na DS 3 WRC, malú strelu, ako som vozidlo kedysi nazval, mám len tie najlepšie spomienky. Verím, že v Monte Carle 2015 si ich opäť pripomeniem. Pre mňa je výzva o to väčšia, že som sa tejto disciplíne už rok nevenoval. O niekoľko dní budem štartovať na Rallye du Var, aby som si pripomenul kontakt s vozidlom. Okrem toho sa mi podarilo upraviť si program tak, aby som sa mohol zúčastniť na testoch. V prestávke programu FIA WTCC bola pre mňa možnosť vrátiť sa do rodiny rely obrovským lákadlom."