Toyota GT86 je nové auto postavené podľa starého receptu. Zadný náhon a atmosférický motor. V dnešnej dobe však dostanete 200 koní aj v bežnom rodinnom aute. Preto príde niektorým záujemcom sériový motor príliš slabý. Partia nadšencov v Austrálii sa tak rozhodla pre swap motora. Plochý štvorvalec nahradili upravenou jednotkou z Nissanu GT-R.

 

Z dvojlitra dostali až 553 koní. Ale stále to nestačilo, a tak siahli po motore z Nissanu GT-R R35.

Upravený motor z Nissanu GT-R poskytuje výkon 1014 koní!

História auta však siaha ďalej. GT86 dostala najskôr bodykit Rocket Bunny. Následne turbodúchadlo, ktoré majiteľa na dlho neuspokojilo. Neskôr pridal dvojstupňové prepĺňanie pomocou turba a kompresora. Z dvojlitra dostali až 553 koní. Ale stále to nestačilo, a tak siahli po motore z Nissanu GT-R R35.


Keďže sériových 600 koní šesťvalca sa zdalo byť málo, zvolili rovno 4,1 litrový motor osadený turbo kitom GT1000 HKS. Výsledný výkon je 1000 hp (1014 koní)! Po úpravách vtesnali agregát pod prednú kapotu. Samozrejme, spolu s motorom osadili do auta aj dvojspojkovú prevodovku z Nissanu. Projekt ešte nie je dokončený a diferenciál použijú tvorcovia z Mustangu.

 

Zdroj: carscoops