Kart World Championship

Najlepší pretekári lietajú nad traťou

Vo štvrtok sa slovenským motokáristom Filipovi Balážovi a Marcelovi Liedlovi lepila smola na päty. Napriek tomu sa nevzdali a vybojovali dve miesta v top 10. Filip prispel 5. a Marcel 9. miestom.

Vo štvrtok si pohár horkosti naši motokáristi vypili do dna. Ako prvý sa na štart postavil Filip Baláž a hneď musel opakovať kvalifikáciu. Do pretekov odštartoval až zo 14. pozície. Mal problémy s technikou, ktorá v niektorých častiach pretekov nechcela fungovať na 100%. Napriek tomu sa nevzdal a bojoval až do konca. Cieľom prešiel na 13. mieste, takže si polešil o jednu pozíciu a aspoň to bola malá náplasť na nie veľmi podarené preteky.

Radenie na štart

Technické problémy

Nasledoval Marcel Liedl. Ani jemu sa nevyhli technické problémy, tentokrát bola na vine prevodovka, ktorá niekedy nechcela správne zaradiť. Marcel štartoval až z 15. miesta. Aj tak sa snažil držať krok s konkurenciou, ale stačilo to len na 15. miesto v cieli. Nasledovala krátka prestávka a potom hneď ďalšie preteky. Tu Marcel vybojoval v kvalifikácii 11. miesto a povzbudený lepším výsledkom sa vrhol do pretekov. Bojoval ako lev, súperom nedaroval ani centimeter a dral sa dopredu. Hoci zastávku v boxoch nevyužil práve nejlepšie, aj tak sa dokázal prepracovať na 9. miesto, čo bol dobrý výsledok a ďalší zo série v top 10.

Marcel chce čo najlepšie miesto

Potom prišiel rad na Filip, ktorý musel tiež absolvovať dva preteky za sebou. V kvalifikácii obsadil dobré 7. miesto. Videl šancu a nepustil ju, stále išiel dopredu a pod šachovnicovou vlajkou prešiel na vynikajúcom 5. mieste. Mal len chvíľu na odpočinok a musel znova sadnúť za volant. Lenže motokára nechcela poslúchať a tak sa ju rozhodol ešte v kvalifikácii vymeniť, preto štartoval až z 15. miesta. Filip sa nevzdal, do boxov išiel v strede pretekov a postupne sa prepracoval na 10. miesto, na ktorom prešiel aj pod šachovnicovou vlajkou. Naša radosť z top 10 výsledku ale bola predčasná, Filipa penalizovali za agresívne predbiehanie a padol na 11. miesto.

Filip sa nikdy nevzdáva

Posledné preteky dňa patrili Marcelovi. Vyžreboval si motokáru, o ktorej sme si mysleli, že patrí k tým lepším, no opak bol pravdou. Marcel sa s ňou trápil už v kvalifikácii a osadil len 14. miesto. V pretekoch mal ešte viac smoly, približne v polovici prestala poslúchať prevodovka a náš jazdec nemohol podradiť pri brzdední do zákrut. Vypil si pohár trpkosti do dna a skončil až na 15. mieste. Bol to šialený deň s kopou smoly. Celý tím verí, že sme si vyčerpali všetky nešťastné momenty a bude to už len lepšie. Majstrovstvá Sveta v halových motokárach pokračujú zajtra tretím dňom bodovaných pretekov. Držte našim jazdcom Marcelovi Liedlovi a Filipovi Balážovi palce.

Galéria: 9 obrázkov

Tím chce poďakovať za podporu jedinému slovenskému profesionálnemu okruhu Slovakia Ring, ako aj ostatným partnerom SOOP, Medialife, Kart 1 Arena, TopSpeed.sk, Ravi, Balaz Brothers Motorsport, AutoSportTeam Presskam, BG Killer, Racing Shop, Detail Art, M-Link, Samooprava, Životný Štýl a Kôň, MMG Freedom Barbers.