Škoda neplánuje v blízkej budúcnosti žiadne ďalšie SUV. V ponuke tak zostane len Yeti a novinka Kodiaq. Materský Volkswagen síce pripravuje crossover, ktorý bude vychádzať z typu Polo, ale česká značka nič podobné neprinesie. Možno to súvisí aj s pripravovanými škrtmi v koncerne VW Group. Aj keď práve segment SUV patrí k tým najziskovejším.

Malé SUV od Škody zatiaľ nebude. V dlhšom časovom horizonte však vylúčené nie je.

Novinku Škoda Kodiaq ukážu v októbri v Paríži. O menšom SUV, než Yeti zatiaľ neuvažujú.

Myšlienka malého crossoveru, ktorý by konkuroval vozidlám ako Mazda CX-3, Nissan Juke, Mitsubishi ASX a podobne, síce v Škode žije, ale podobné auto zatiaľ nepotrebujú. Kodiaq bude debutovať v októbri na autosalóne v Paríži a druhá generácia Yetiho príde v roku 2018. „Keď sa pozriete na tú veľkostnú kategóriu, kde bude Yeti, a kde Kodiaq, tak tieto dva typy pokryjú veľké percento predajov SUV v Austrálii. Takže tieto dva typy sú pre nás omnoho dôležitejšie, než čokoľvek iné,“ povedal Michael Irmer, šéf Škoda Australia.


Yeti bude pritom medzigeneračne väčším autom (rovnako ako VW Tiguan). Napriek tomu má zostať stále kompaktným SUV. Očakávajme teda dĺžku pod hranicou 4,5 metra. Jednoducho Škoda malé SUV nepotrebuje. Uloviť nejakých zákazníkov v tomto segmente sa bude snažiť z koncernových vozidiel Audi Q2 a pripravovaný Volkswagen.

 

Zdroj: goauto

 

VIDEO - ŠKODA KODIAQ AKO KONCEPT VISION S. PREMIÉRA ŽENEVA 2016

VIDEO - ŠKODA KODIAQ AKO KONCEPT VISION S. ...

Druhé väčšie české SUV neprestáva prekvapovať. Najprv netradičným menom Kodiaq s netradičným písmenom q, vzápätí ...

01. 03. 2016
TIGUAN DOSTANE 7 MIEST, PRÍDE AJ VERZIA KUPÉ

TIGUAN DOSTANE 7 MIEST, PRÍDE AJ VERZIA ...

Nová generácia Volkswagenu Tiguan príde k dílerom v najbližších mesiacoch. No Wolfsburg už dnes plánuje ďalšie ...

06. 02. 2016