Online magazín TopSpeed.sk patrí na Slovensku aj v Čechách, k priekopníkom videotestov a recenzií vyrábaných špeciálne pre webstránky. Na YouTube.com vznikol videokanál TopSpeedSK začiatkom februára 2009, teda pred takmer 7 rokmi. K dnešnému dňu kanál obsahuje už 400 testov, recenzií a reportáží z automobilovej problematiky. Dovedna majú naše videá viac ako 6 600 000 pozretí. Je najväčším v SR aj ČR*.

Najsledovanejší automobilový videokanál na YouTube.com nájdete tu:
www.youtube.com/TopspeedSK

Pri hrubom spriemerovaní to znamená 16 500 pozretí na video. Samozrejme, tak priamočiare to nie je. Videá vyrábané redakciou TopSpeed.sk majú rôzny úspech i sledovanosť. Tá súvisí hlavne s dĺžkou ich „pobytu“ na YouTube.com a úspech samozrejme aj s obsahom a aktuálnosťou. No každé video u nás sa už v priebehu prvých týždňov sledovanosťou pohybuje v tisícoch pozretí.
 

Od roku 2013 publikuje redakcia TopSpeed.sk na YouTube.com kanáli v priemere 4-5 videí mesačne, teda zhruba jedno týždenne. Okrem vyše 10 tisíc Slovákov a Čechov, ktorí videokanál sledujú a prispeli k vytvoreniu najväčšieho automobilového videokanálu na YouTube.com pre Slovensko a Česko, o túto produkciu pred časom prejavili záujem aj špičkové médiá vo svojej oblasti – Autobazar.EU a HNonline.sk. A nie len tie, dnes existuje viacero webov, ktoré naše videá radi preberajú.

youtube.com/TopspeedSK je nasledovanejší slovenský (aj český) automobilový kanál s videotestami a recenziami.

Videotesty TopSpeed.sk sú sledované stále viac. Napriek tomu, že priemerná dĺžka recenzie každého auta je veľmi netradičná – viac ako 20 minút. Na začiatku roka 2013 mal náš kanál len čosi vyše 2800 odberateľov. Začiatkom roka 2014 to bolo približne 6500 fanúšikov a v septembri 2015 počet prekročil 10 000. Dokonca sa ukazuje, že počet rastie teraz rýchlejšie než kedy predtým, v priemere o 500 nových mesačne.

 

* - pre upresnenie, v Čechách existuje youtube kanál redakcie autoforum.cz, ktorý síce má dvojnásobný počet odberateľov, nepublikujú však videorecenzie a testy, len krátke, nekomentované videoklipy jazdy.