Kart World Championship (KWC), alebo po slovensky Majstrovstvá Sveta v motokárach sme doteraz vnímali ako indoorové podujatie. Predchádzajúce ročníky sa jazdili v halách, teraz však prichádza zmena, podujatie sa presúva z haly na vonkajšiu trať. Minulých ročníkov sa zúčastnil aj motokárový a okruhový pretekár Marcel Liedl, ktorý sa ani tento rok nenechá ujsť šancu pretekať proti svetovej špičke.

Marcel Liedl na Majstrovstvách Sveta KWC

KWC sa doteraz jazdilo v halách, prípadne len časť trate bola vonku. Ročník 2017 však prinesie zmenu. Pretekári budú jazdiť na vonkajšej trati. Kart World Championship, ktorý sa okná 26. až 30. júla 2017, zamieri na motokárovú dráhu Karting Rivas v španielskom Madride. Vonkajšia trať má dĺžku 850, navyše Španieli kvôli KWC dostavali aj časť, ktorá povedie halou, takže celá trať bude takmer kilometer dlhá! Pretekári budú jazdiť na nový motokárach Dino kart s motorom Subaru 400 ccm s výkonom 14 k.

KWC sa tento rok bude jazdiť vonku

O titul Majstra Sveta bude bojovať vyše 200 jazdcov, medzi nimi aj Marcel Liedl. Pretekári budú zbierať body v 8 kvalifikačných pretekoch s dĺžkou 20 minút, kde sa do výsledkov bude započítavať 7 najlepších výsledkov. Prvých 64 jazdcov s najviac bodmi postúpi do semifinále. To bude trvať 30 minút a pretekári budú rozdelení do štyroch skupín po 16 jazdcov. Najrýchlejších 16 potom postúpi do finále, kde sa rozhodne o Majstrovi Sveta.

Marcel má doma bronz z kvalifikačných pretekov

Marcel Liedl už v minulosti vybojoval bronzovú medailu v kvalifikačných pretekoch, tento rok sa pokúsi na úspech nadviazať. Nebude to mať jednoduché, pretože konkurencia bude skutočne silná. Marcelovi držíme palce a veríme v čo najlepší výsledok.