Pamätáte sa ešte na nejakého Taliana v F1? Spomenúť si nebude jednoduché, pretože v posledných rokoch tam žiadny nebol a blízkej budúcnosti asi tiež nie. Tým posledným bol Vitantonio Liuzzi, ktorý jazdil v sezóne 2011 na konci poľa v monoposte Hispania Racing Team. Posledné víťazstvo je ešte staršie, musíme sa vrátiť až do roku 2006, kedy Giancarlo Fisichella vyhral Veľkú Cenu Malajzie v Renaulte.

Rezervným jazdcom Ferrari bude mladý Talian, Antonio Gionivazzi

V Formule 1 už dlhšie neregistrujeme žiadneho Taliana. Sergiovi Marchionnemu sa to nepáči, jeho plán je dať šancu talianskym pilotom tým, že vzkriesi pretekársky F1 tím Alfa Romeo.

Šéfovi koncernu FCA, Sergiovi Marchionnemu sa to nepáči. Ferrari síce angažovalo na pozíciu tretieho jazdca mladého Taliana menom Antonio Gionivazzi, ale ten za volantom F1 veľa času nestrávi, jeho hlavnou náplňou bude práca na simulátore. Ak by však z nejakého dôvodu nemohol nastúpiť Vettel alebo Raikkonen, tak by Gionivazzi mohol dostať šancu aj v pretekoch, inak mu bude musieť stačiť len niekoľko málo piatkových tréningov, ak vôbec do Ferrari počas pretekárskeho víkendu sadne.

Sergio Marchionne verí, že pomocou Alfy Romeo v F1 sa mu podarí dostať na štart viac Talianov

Ale Marchionne má plán ako dostať viac Talianov do F1. Chce vzkriesiť tím Alfa Romeo, ktorý by mal pôsobiť ako liaheň talentov pre Ferrari. Niečo podobné, ako v prípade Red Bull a Torro Rosso. Ferrari má pomôcť Alfe s prípravou na Formulu 1. Piloti, ktorí sa osvedčia za volantom Alfy, budú mať veľkú šancu dostať sa do Ferrari. Alfa Romeo ale do F1 nevstúpi hneď. Marchionne poukazuje, že v súčasnosti veľa investovali Alfa Romeo Giulia a Alfa Romeo Stelvio, takže na príchod do Formuly 1 si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Zdroj: carscoops.com

MARCHIONNE CHCE ALFU ROMEO VO FORMULE 1

MARCHIONNE CHCE ALFU ROMEO VO FORMULE 1

Alfa Romeo kedysi bola pýchou talianskeho motoršportu. Nechýbala ani v F1, tam dokonca v prvých dvoch rokoch získala ...

15. 12. 2015
JAZDA: ALFA ROMEO GIULIA

JAZDA: ALFA ROMEO GIULIA

Alfa Romeo Giulia je snáď najočakávanejším autom roka 2016. Prémiový sedan strednej triedy má priniesť rozkvet značky. ...

20. 07. 2016