Fanúšikovia a priaznivci značky Volkswagen (no nie len oni, samozrejme) majú od teraz neobyčajnú príležitosť. Hlasovaním na Facebooku môžete pomôcť dotvoriť výstavnú plochu značky pre jarný autosalón bratislava 2015. Vyberá sa medzi dvoma tohoročnými horúcimi peckami, ktoré poznáte napríklad z najväčšieho VW zrazu na svete - z tzv. GTI Treffen Worthersee 2014. Na výber sú teda extravagantný GTI Roadster alebo takmer sériový superGolf R400.

Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen na Slovensko takto umožňuje fanúšikom značky podieľať sa na tvorbe expozície na bratislavskom autosalóne v roku 2015 (14. - 19. apríla). Hlasovaním môžete rozhodnúť, ktorá z dvoch exkluzívnych štúdií zavíta do Bratislavy.

Priaznivci značky Volkswagen môžu hlasovať na oficiálnej facebookovej stránke Volkswagen Slovensko. Vyhráva štúdia, ktorá dostane najviac likov, sharov a komentov dokopy.

POZOR! Hlasovanie trvá len do 17. decembra! 

GTI Roadster

Štúdia mala premiéru na legendárnom tuningovom zraze pri jazere Wörthersee koncom mája tohto roka. Je to do reality zhmotnený virtuálny športiak z počítačovej hry „Gran Turismo 6“ pre hernú konzolu Sony PS3. Otvorený dvojsedadlový roadster s dohora výklopnými dverami poháňa motor V6 BiTurbo s objemom 3,0 litra a výkonom 370 kW (503 k), uložený vpredu naprieč. Krútiaci moment motora sa prenáša cez 7-stupňovú prevodovku DSG s dvoma spojkami a systém pohonu 4MOTION na všetky štyri kolesá. Plne funkčná štúdia s pohotovostnou hmotnosťou 1 420 kg akceleruje z 0 na 100 km/h za 3,6 s a dosiahne rýchlosť 309 km/h. Vďaka extrémnej šírke 1 894 a minimálnej výške 1 090 mm má štúdia dlhá 4158 mm nanajvýš dynamické proporcie, ktoré dokresľujú 20-palcové kolesá. Dizajn interiéru, rozdeleného na dva samostatné priestory pre vodiča a spolujazdca, využíva prvky z pretekových špeciálov.

GOLF R400

Táto mašina má už vytýčenú cestu do sériovej výroby. Svet ju spoznal na autosalóne v Pekingu v apríli. Je evolúciou špičkového kompaktného modelu Golf R. Vyvinula ju dcérska spoločnosť Volkswagen R GmbH. Na pohon slúži štvorvalec 2.0 TFSI, ktorého niektoré technické prvky pochádzajú z motora poháňajúceho súťažný špeciál Polo WRC – dvojnásobného majstra sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship v rokoch 2013 a 2014. Ako naznačuje pomenovanie štúdie, motor dosahuje výkon 294 kW (400 k). Krútiaci moment motora vrcholí hodnotou 450 Nm. Cez 6-stupňovú prevodovku DSG a pohon 4MOTION so spojkou Haldex táto sila ide na všetky štyri kolesá. Šprint 0 na 100 km/h zvládne len za 3,9 s, maximálka je 280 km/h. Od modelu Golf R sa R400 navonok líši novými nárazníkmi a rozšírenými blatníkmi, interiérom so škrupinovými športovými sedadlami vpredu s alcantarou a špeciálnou kožou so štruktúrou karbónu.