Tretia generácia Škody Fabia sa postupne vyzlieka z kamufláže. Zatiaľ najodvážnejšie fotky pochádzajú z českých ciest. S minimom maskovania si už naozaj môžeme utvoriť pomerne komplexnú predstavu o tom, ako bude nové ľudové auto od Škody vyzerať. Hlavný dizajnér Jozef Kabaň pred niekoľkými mesiacmi povedal, že nová Fabia bude niečo ako Vianoce v lete. Budú teda letné Vianoce bohaté?

Fabia prichádza s dizajnom „à la Rapid“. Dané riešenie sme mnohí očakávali. Žiadna revolúcia sa nekoná. Ak ste si na priložených fotkách všimli zadné svetlá a vykríkli od hrôzy, tak vedzte, že nie je dôvod na paniku. Tieto zábery ešte nie sú úplne bez maskovania.

 

Kamufláž ostala na zadných svetlách (ide o nálepky). Rovnako tak sú vizuálne skreslené aj predné svetlomety, ktoré budú v realite pravdepodobne väčšie. Napriek tomu, je na prvý pohľad jasné, že dané auto je Škoda. Svedčí o tom v poslednej dobe typická mriežka chladiča.

 

Novú Fabiu by sme vo všetkých detailoch mohli spoznať už v priebehu tohto leta.

Ako sme už uviedli pri informácii o testovaní Fabie, vozidlo bude aj naďalej plniť funkciu lacného auta koncernu. Zastaraná platforma PQ24 veľa nových vecí neprinesie. Z hľadiska motorov sa k slovu dostane litrový trojvalec, 1,2 TSI a možno aj 1,4 TSI. Pre naftových nadšencov bude k dispozícii pravdepodobne len jeden motor, 1,4 TDI.

 

Žiadne bližšie informácie v tejto chvíli dostupné nie sú. Tešíme sa na to, kedy Fabia zhodí ďalší kus svojho maskovania.

 

Zdroj: autoevolution.com

Prečítajte si aj:  Škoda stopne výrobu Fabie RS pre nezáujem zákazníkov