Matej Koník dominoval na SKP Vechec

Maťko si vyskúšal aj mokrý T1 Ring

Galéria: 3 obrázkov

Počasie sa najprv s pretekármi zahrávalo, aj napriek nie práve letným teplotám a občasnej prehánke to Maťko zvládol na jednotku. Počas tréningov sa zoznámil s 800 m dlhou traťou, zistil ako a kde získať drahocenné desatiny. Vyskúšal si teda rôzne podmienky a do sobotnej kvalifikácie si veril.

Pretekári pripravení vyraziť na trať

Matej Koník nenechal nič na náhodu ani v kvalifikácii, najlepší čas 37,951 zajazdil už v štvrtom kole. Súperov nechal ďaleko za sebou, veď druhý Stanislav Nitmets strácal takmer 0,9 s a to je na 800 m trati veľmi veľa. Pole position teda Maťko vybojoval s veľkým náskokom.

Maťko vyhral obidva preteky systémom štart-cieľ

Prišli prvé preteky a Maťko opäť ukázal svoju rýchlosť, dobre vyštartoval a súperom poriadne utekal. V triede Rotax Micro Max bol najlepší, nikto ho nemohol ohroziť, zajazdil aj najrýchlejšie kolo pretekov 37,681. Cieľom prešiel ako prvý s veľkým náskokom viac ako 6,5 s! Druhé preteky sa niesli v rovnakom duchu, Maťko dobre odštartoval, súperom unikal, opäť si pripísal najrýchlejšie kolo, tentoraz 37,512 s. Súperi však pridali, ale Matej Koník aj tak suverénne vyhral, no druhý Balazs Lantos strácal 3,5 s.

Zaslúžené prvé miesto po brilantom výkone na T1 Ringu Vechec

Matej Koník má za sebou dominantný víkend, keď doslova ovládol triedu Rotax Micro Max na T1 Ringu Vechec. Vyhral všetko čo mohol a zaslúžene sa stal víťazom 3. kola Slovenského Kartingového Pohára. Maťka v motokárach podporujú Feber Racing, Dovozy.sk, Kartingshop, Steeldesign a Topspeed.sk. Ako sa mu darí môžete sledovať na Maťkovej facebookovej stránke Matej Koník.

Galéria: 6 obrázkov