Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Autodróm Slomczyn neďaleko Varšavy bol pre Maťka novinkou, pustil sa teda s odhodlaním do tréningov. Postupne zrýchľoval, zlepšoval časy. Vyhral nedeľný ranný warm-up, no čakala ho náročná kvalifikácia. Maťko ani tu nesklamal, držal sa špičky a časom 57,639 obsadil 4. miesto, keď za víťazom Oleksandrom Bondarevom zaostal len 0,097 s! Tomu sa povie parádny výkon v neuveriteľne vyrovnanej konkurencii.

Matej Koník pripravený vyraziť na trať

Nasledovali predfinálové preteky, Maťko štartoval zo 4. miesta, v prvom kole sa však prepadol na 7. miesto, no počas 3 kôl sa dostal naspäť. Potom boli preteky prerušené. Po reštarte si však držal pozíciu a vo výsledkoch sme ho registrovali znova na 4. mieste. Finálové preteky priniesli kopu napätia, Maťko bojoval s Klaudiuszom Nykielom, Edgarom Anpilogovom a Enache Ericom. Po ťažko súboji prešiel Matej Koník cieľom na 6. mieste, len 0,1 s za Enache Ericom.

Matej Koník a Rotax Micro Max

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Teraz Maťka čakalo superfinále. Ani tu to nemal jednoduché, takmer celé preteky vymieňal pozície s Franciszekom Lassotom. Keď ho konečne zdolal, mal pred sebou Klaudiusza Nykiela. Štyri kolá pred koncom vypadol Oscar Wurz a Maťko si polepšil o jedno miesto. Nakoniec prišiel do cieľa na 8. mieste.

Aj v Slomczyne patril Maťko medzi špičku

Po súčte bodov za všetky preteky obsadil Matej Koník 5. miesto a dostal sa tak medzi top 5 jazdcov v triede Rotax Micro Max. Na novej  trati v Slomczyne predviedol bravúrny výkon a opäť potvrdil, že je špičkový pretekár. Maťka v motokárach podporujú Feber Racing, Dovozy.sk, Kartingshop, Steeldesign a Topspeed.sk. Ako sa mu darí môžete sledovať na Maťkovej facebookovej stránke Matej Koník.