Matej Koník odštartoval Majstrovstvá Slovenska hneď troma pódiami

Tesne pred štartom

Matej Koník začal Majstrovstvá Slovenska v motokárach a Moravský Pohár veľmi dobre. Vybojoval III. miesto, navyše zajazdil najrýchlejšie kolo víkendu v triede Rotax Micro Max.

Maťko už počas voľných tréningov ukazoval svoju rýchlosť a aj v nedeľnom warm-upe patril medzi najrýchlejších. V meranom tréningu vybojoval druhé miesto vo svojej triede Rotax Micro Max, keď za najrýchlejším Levente Kaczorom zaostal len o jednu desatinu sekundy.

Maťko boji o prvé miesto

Aj v pretekoch patril Maťko medzi najrýchlejších. V prvej jazde sa dostal do čela svojej triedy, viedol 6 kôl, no po naťuknutí dokončil na treťom mieste, len 0,27 s za víťazom Levente Kaczorom a 0,1 s za druhým Zoltánom Körösom. Výsledok zopakoval aj v druhej jazde, kde pred ním skončili Zoltán Körös na prvom a Levente Kaczor na druhom mieste, musíme dodať, že Maťko bol za víťazom len 0,4 s. Tretia jazda bola pre Mateja Koníka najlepšia, vybojoval druhé miesto za Zoltánom Körösom, za ktorým prešiel cieľom len s 0,4 s stratou.

Matej Koník vybojoval tretie miesto

Prvé podujatie Majstrovstiev Slovenska a Moravského Pohára bolo pre Mateja Koníka úspešne, po troch jazdách dosiahol celkové tretie miesto. Navyše zajazdil aj najrýchlejšie kolo víkendu v triede Rotax Micro Max, 48,037 s. Maťka v motokárovom športe podporujú, 360 Fly, SteelDesign, Dovozy.sk, Kartingshop.skTopspeed.sk. To, ako mu darí, môžete sledovať na facebookovej stránke Matej Koník alebo LSR Racing.