Matej Koník sa stal Majstrom Slovenska v motokárach

Matej Koník pripravený na preteky

Maťko ukazoval rýchlosť od samého začiatku, keď vyhral tréning. V kvalifikácii potom vybojoval pole position pred súpermi Adamom Hidegom a Tomášom Brančíkom. Aj v nedeľnom warm-up bol prvý. Prvé preteky boli v Maťkovej réžii, postupne zväčšoval odstup od súperov a kontroloval si prvé miesto. Cieľom prešiel ako víťaz s vyše 1,8 s náskokom pred Tomášom Brančíkom. Matej Koník si navyše pripísal aj najrýchlejšie kolo pretekov s hodnotou 47,058 s.

Víťazný prejazd cieľom

Galéria: 3 obrázkov

V druhých pretekoch to ale Maťko nemal také jednoduché. Na začiatku sa pred neho dostal Tomáš Brančík, s ktorým musel bojovať polovicu pretekov. Maťkovi sa však podarilo dostať na opäť na prvé miesto a do konca pretekov si ešte stihol vybudovať takmer 2 s náskok. K druhému víťazstvu znova pridal najrýchlejšie kolo pretekov 47,129 s. Tretie preteky mal Matej Koník pod kontrolou, nedovolil nikomu, aby zobral prvé miesto a vyhral systémom štart-cieľ.

Maťko v Trebaticiach vyhral všetko čo sa dalo

Tromi víťazstvami sa Matej Koník stal víťazom posledného podujatia sezóny 2018 Majstrovstiev Slovenska v motokárach a Moravského Pohára v triede Rotax Micro Max. Zároveň po ťažkej sezóne a parádnych výkonoch zaslúžene vybojoval titul Majstra Slovenska v motokárach v triede Rotax Micro Max. Okrem toho získal aj vstupenku na Rotax Max Challenge Grand Finals 2018, ktoré sa pôjde 24. novembra až 1. decembra 2018 na motokárovej trati Circuito Internatiol Paladino v Brazílii. Tu si Matej Koník zmeria sily s najlepšími jazdcami z celého sveta. Maťka v motokárach podporujú Feber Racing, Dovozy.sk, Kartingshop, Steeldesign a Topspeed.sk. Ako sa mu darí môžete sledovať na Maťkovej facebookovej stránke Matej Koník.