Prelom septembra a októbra uzavrel sezónu Majstrovstiev Slovenska v motokárach a Moravského Pohára. Steel Ring Třinec privítal 30. septembra a 1. októbra 2017 posledné kolo týchto seriálov a umožnil jazdcom získať posledné body do hodnotenia. Matej Koník z tímu LSR Racing tu nechýbal a so svojou motokárou triedy Rotax Micro Max bojoval o posledné pódiové umiestnenie sezóny 2017.

Maťko pripravený vyraziť na trať

Matej Koník sa na poslednom podujatí MSR na Steel Ringu Třinec trápil s nastavením motokáry, aj tak vybojoval skvelé 3. miesto a v celkovom hodnotení sezóny 2017 získal 2. miesto v triede Rotax Micro Max. Gratulujeme!

Maťko už na Steel Ringu v Třinci jazdil, a tak chcel byť medzi najlepšími. Lenže počas tréningov sa trápil s nastavením motokáry. S károu si ani v kvalifikácii nedokázal poradiť, a tak s časom 1:01,931 obsadil len 5. miesto na štarte. S tým vôbec nebol spokojný, a tak spolu s tímom ladili motokáru ďalej.

Maťko štartoval do posledných pretekov z 3. miesta

MATEJ KONÍK NA POSLEDNÝCH PRETEKOCH SKP V DLHEJ NA 2. MIESTE

MATEJ KONÍK NA POSLEDNÝCH PRETEKOCH SKP V ...

Posledné preteky sezóny 2017 Slovenského Kartingového Pohára boli na programe 23. septembra na motokárovej dráhe v Dlhej. ...

26. 09. 2017
MATEJ KONÍK V ŤAŽKÝCH PRETEKOCH MSR VO VYSOKOM MÝTE NA 3. MIESTE

MATEJ KONÍK V ŤAŽKÝCH PRETEKOCH MSR VO ...

Motokárové Majstrovstvá Slovenska a Moravský Pohár pokračovali počas prvého septembrového víkendu na motokárovej ...

08. 09. 2017

V nedeľnom rannom warm-up to už bolo lepšie a Maťko obsadil tretie miesto. To mu dávalo nádej, že v pretekoch by sa mohol prepracovať vyššie. Štart prvých pretekov však Maťkovi nevyšiel, prepadol sa až na 8. miesto, musel sa predierať dopredu a cieľom prešiel na 5. mieste. Druhé preteky mu vyšli lepšie, postupne sa posúval vyššie a nakoniec vybojoval 3. miesto. V tretích pretekoch už bol Maťko v tempe a nikomu nedovolil, aby siahol na jeho 3. miesto, ktoré si držal počas celých pretekov.

Matej Koník sa snažil zo všetkých síl

Matej Koník si teda na Steel Ringu Třinec pripísal 5. a dve 3. miesta, takže v končenom súčte obsadil na posledných pretekoch sezóny Majstrovstiev Slovenska v motokárach a Moravského Pohára 3. miesto. V hodnotení sezóny 2017 sa Maťko umiestnil na celkovom 2. mieste v triede Rotax Micro Max. Gratulujeme k parádnemu výkonu. Maťka v motokárovom športe podporujú YACCO, 360 Fly, Dovozy.sk, Kartingshop.sk, Steeldesign a Topspeed.sk. To, ako mu darí, môžete sledovať na facebookovej stránke Matej Koník alebo LSR Racing.

Maťko vybojoval v Třinci 3. miesto

STEEL RING TŘINEC PRINIESOL MATEJOVI KONÍKOVI 2. MIESTO

STEEL RING TŘINEC PRINIESOL MATEJOVI ...

Nový motokárový okruh Steel Ring Třinec privítal počas víkendu 4. – 6. augusta 2017 ďalšie podujatie Majstrovstiev ...

10. 08. 2017
SKP V TREBATICIACH VYHRAL MATEJ KONÍK

SKP V TREBATICIACH VYHRAL MATEJ KONÍK

Slovenský Kartingový Pohár sa presunul do Trebatíc, kde sa 21. a 22. júla 2017 uskutočnilo už 5. kolo tohto obľúbeného ...

24. 07. 2017