Motokárové Majstrovstvá Slovenska a Moravský Pohár pokračovali počas prvého septembrového víkendu na motokárovej trati vo Vysokom Mýte. Matej Koník z tímu LSR Racing mal pred sebou náročné preteky a na českej trati to vôbec nemal jednoduché. Nehodil flintu do žita, ale snažil sa dosiahnuť čo najlepší výsledok.

Raz sucho, raz mokro

Matej Koník má za sebou ťažké preteky Majstrovstiev Slovenska v motokárach a Moravského Pohára, kde v tvrdých podmienkach vybojoval celkové tretie miesto.

Vo Vysokom Mýte pretekárov čakalo aprílové počasie, a tak všetci museli hľadať nastavenie na premenlivé podmienky, čo vôbec nie je jednoduché. Ani Maťko neskočil tak, ako by si želal. V kvalifikácii vybojoval tretie miesto v triede Rotax Micro Max, no chcel ísť vyššie.

Pretekári to v premenlivých podmienkach nemali jednoduché

Prvé preteky boli mokré, Maťko musel bojovať okrem podmienok na trati a súperov aj s nie optimálnym nastavením motokáry. Káru doviezol do cieľa na štvrtom mieste. Do druhých pretekov však odštartoval so zmeneným setupom. Opäť jazdil na vode, no tentoraz mohol ukázať svoju rýchlosť. Prebojoval sa na druhé miesto a navyše zajazdil aj najrýchlejšie kolo pretekov 1:02,302. Tretie preteky sa išli na suchu. Maťkovi sa nepodaril štart, ale postupne sa prepracovával dopredu. Do posledného kola vchádzal na prvom mieste, lenže dostal ranu od súpera, ktorá ho posunula až na končené tretie miesto v posledných pretekoch.

Matej Koník na MSR v motokárach a Moravskom Pohári vybojoval celkové 3. miesto

Maťko má za sebou ťažký víkend vo Vysokom Mýte. Vrtochy počasia mu to neuľahčili, napriek tvrdým podmienkam vybojoval celkové tretie miesto. Maťka v motokárovom športe podporujú YACCO, 360 Fly, Dovozy.sk, Kartingshop.sk, Steeldesign a Topspeed.sk. To, ako mu darí, môžete sledovať na facebookovej stránke Matej Koník alebo LSR Racing.

Maťkove motokáry triedy Rotax Micro Max

STEEL RING TŘINEC PRINIESOL MATEJOVI KONÍKOVI 2. MIESTO

STEEL RING TŘINEC PRINIESOL MATEJOVI ...

Nový motokárový okruh Steel Ring Třinec privítal počas víkendu 4. – 6. augusta 2017 ďalšie podujatie Majstrovstiev ...

10. 08. 2017
SKP V TREBATICIACH VYHRAL MATEJ KONÍK

SKP V TREBATICIACH VYHRAL MATEJ KONÍK

Slovenský Kartingový Pohár sa presunul do Trebatíc, kde sa 21. a 22. júla 2017 uskutočnilo už 5. kolo tohto obľúbeného ...

24. 07. 2017
MATEJ KONÍK VYHRAL PRETEKY MSR V BRUCKU

MATEJ KONÍK VYHRAL PRETEKY MSR V BRUCKU

Počas víkendu 23. a 24. júna 2017 sa išli Majstrovstvá Slovenska v motokárach a Moravský Pohár v rakúskom Brucku na ...

29. 06. 2017
MATEJ KONÍK SI Z SKP V BRUCKU ODNIESOL DRUHÉ MIESTO

MATEJ KONÍK SI Z SKP V BRUCKU ODNIESOL ...

Slovenský Kartingový Pohár pokračoval pretekmi počas prvého júnového víkendu pretekmi na motokárovej trati A1 ...

06. 06. 2017