Matej Koník vyhral takmer všetko na Rotax Max Challenge v Kecskeméte

Maťko patril v Kecskeméte medzi najrýchlejších

Maťko bol na preteky výborne pripravený a rýchlosť ukazoval od samého začiatku. Už od úvodných tréningov v triede Rotax Micro Max bol jeden z najrýchlejších na trati. Môžeme povedať, že v Kecskeméte patril medzi jazdeckú špičku, vyhral totiž 5 zo 7 voľných tréningov. V nedeľnom warm-upe nadelil druhému dokonca viac ako 0,5 s!

Pripravený sadnúť do motokáry a jazdiť

Potom prišla kvalifikácia a Maťko bol opäť najrýchlejší, nechal za sebou všetkých 29 konkurentov. Bol to fantastický výkon, ktorým si vybojoval pole position v predfinálových pretekoch. V predfinále výborne odštartoval, v prvom kole si vybudoval malý náskok a bránil prvú priečku. Oleksander Bondarev sa na neho doťahoval, ale Maťko si víťazstvo ustrážil.

Matej Koník štartuje z pole position

Do finálových pretekov štartoval Matej Koník z prvého miesta. Po štarte bojoval s Oleksanderom Bondarevom, no v 5. kole ho predbehol a dostal sa do čela. Bondarev potom zvádzal boj o druhú priečku s Ericom Enachem a Maťko tejto dvojici pomaly odišiel, aby s vyše 2 s náskokom vyhral preteky.

Teraz na talentovaného Slováka čakala len superfinálová jazda. Mal za sebou výborné výsledky a k dokonalosti chýbal len kúsok. Ale ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Maťko vyštartoval do superfinále, ale hneď po štarte dostal ranu od poľského jazdca, ktorá ho odsunula až na 26. miesto. Maťko sa snažil dostať čo najvyššie a silnej konkurencii si polepšil až o 5 miest. Cieľom prešiel na 21. mieste.

Matej Koník mal našliapnuté a parádny výsledok, vyhral kvalifikáciu, predfinálové i finálové preteky, no superfinále ho jeden zo súperov zostrelil na posledné miesto. Hoci robil čo sa dalo a posunul sa o 5 miest dopredu, po súčte bodov to stačilo na 5. miesto v triede Rotax Micro Max. Veríme, že ho v budúcnosti bude smola obchádzať a bude predvádzať takéto brilantné výkony tak ako doteraz. Maťka v motokárach podporujú Feber Racing, Dovozy.sk, Kartingshop, Steeldesign a Topspeed.sk. Ako sa mu darí môžete sledovať na Maťkovej facebookovej stránke Matej Koník.