Ľahkonohý atlét strednej triedy prejde modernizáciou. Tentokrát má ísť vzhľadovo o celkom výraznú záležitosť. Značka zatiaľ zverejnila iba dve fotky omladenej šestky. Neostane však iba pri dizajnových zmenách. Mazda 6 2018 dostane prepĺňaný motor 2,5 SkyActiv-G z väčšej CX-9! Konečne môžeme hovoriť o vrcholnej pohonnej jednotke. Skvelý podvozok si silný motor zaslúži.

Športové s priemerne výkonným srdcom

Dovolím si tvrdiť, že typ 6 je unikátom hirošimskej značky v strednej triede. Má úsporné atmosférické motory, mimoriadne ľahká konštrukcia zabezpečuje pohotovostnú hmotnosť nižšej strednej triedy a vzhľadovo zaujme aj dnes, šiesty rok po uvedení v roku 2012. Mnohí jej však vyčítajú slabé odhlučnenie a „papierový“ pocit z auta, vychádzajúci práve z odľahčenej konštrukcie. Navyše, skvelý podvozok si reálne zaslúži silnejší motor, ako atmosférický SkyActiv-G so 192 koňmi.

O terajšom omladení vieme jednu podstatnú info, a to nasadenie prepĺňanej 2,5 z CX-9. Tá má 250 koní, 420 Nm a konečne tak zastúpi status špičkovej pohonnej jednotky. Pevne verím, že marketingoví a iní odborníci značky nezatrhnú Európanom tento motor a Mazda ho nebude predávať iba v USA. To by bola mimoriadna škoda, zákazníci v EÚ si silnejší agregát pýtajú. Šestka sa predáva veľmi dobre, argument o zameraní primárne na USA a Japonsko tu neobstojí.  

Dizajn po vzore CX-5

Dizajn prednej časti novinka adoptuje z SUV CX-5. Popravde, príliš veľká 3D maska mi až tak po chuti nie je, vám sa však môže mimoriadne páčiť. Interiér taktiež prepracovali, podľa oficiálnej fotky zjednodušili stredový panel a tešiť sa môžeme na kvalitnejšie materiály. Nechýba originálne japonské drevo! Z výbavy spomeniem 360° kameru a adaptívny tempomat. Ten vie auto úplne zastaviť a následne rozgúľať na stanovenú rýchlosť. Zápchy na diaľnici D1 tak zvládnete s väčšou bravúrou.

Talentovaný podvozok si zaslúži silnejší motor ako atmosférický 2,5 SkyActiv. Prepĺňanie zabezpečí výkon 250 koní a 420 Nm.

Súčasná podoba Mazdy 6 2017.

Faceliftovaná šestka príde do európskych showroomov na jar r. 2018. Oficiálne ju predstavia na autosalóne v Los Angeles koncom novembra 2017.

Zdroj a foto: Car And Driver, motortrend, Mazda

HYUNDAI SMART STREAM PRINESIE MOTORY S 50 % ÚČINNOSŤOU!

HYUNDAI SMART STREAM PRINESIE MOTORY S 50 % ...

„Smart Stream“ - silné slová, alebo technológia predlžujúca život spaľovacím motorom? Po vzore Mazdy a SkyActiv ...

01. 11. 2017
AKO FUNGUJE SPCCI MOTOR MAZDA SKYACTIV-X?

AKO FUNGUJE SPCCI MOTOR MAZDA SKYACTIV-X?

Mazda je malá automobilka, avšak na poli vývoja nových technológii je to veľký hráč. Už odjakživa ide tak trochu proti ...

20. 08. 2017
MAZDA VISION COUPE JE ASI NAJ ŠTÚDIA ŠPORTOVÉHO SEDANU (NOVÉ FOTO)

MAZDA VISION COUPE JE ASI NAJ ŠTÚDIA ...

Mám rád všetky automobilky! Myslím to vážne. Niektoré však uznávam o čosi viac. Prístup Mazdy mi je ...

25. 10. 2017
TEST MAZDA6 2,5I SKYACTIVE G REVOLUTION

TEST MAZDA6 2,5I SKYACTIVE G REVOLUTION

Dobre si uvedomujem, že abstraktné, nemerateľné pojmy ako krása a dizajn sú vecou osobného vkusu. Ale toto je môj test, ...

26. 08. 2013