Mercedes-Benz priviezol do Detroitu modernizovanú triedu GLA. Kompaktný crossover dostal podľa slov automobilky „atletickejšiu“ karosériu, rozšírenú ponuku motorov a nové komfortné a bezpečnostné systémy. Modernizácia sa dotkla aj ostrej verzie GLA 45 AMG. Predaj novej verzie začal 9. januára 2017 (aj na Slovensku). Na pohľad sa toho veľa nezmenilo, no modernizácia najmenšiemu SUV svedčí.

V ponuke sú tri varianty podvozka. Sériovo je GLA vybavené komfortným podvozkom, za príplatok je dostupný znížený športový, alebo terénny podvozok vyšší až o 30 mm.

Nový je predný nárazník a maska chladiča, zadná časť prešla „fitness programom“, ktorý zahŕňa nový nárazník, spojler a svetlá. Vďaka týmto optimalizáciám klesla hodnota súčiniteľa odporu vzduchu z Cd 0,29 na Cd 0,28. Zadné svetlá dostali LED technológiu s viacúrovňovou funkciou, ktorá reguluje svetlo brzdových svietidiel a smeroviek v troch úrovniach intenzity. Vysoký jas cez deň, stredná úroveň počas jazdy v noci a nízka úroveň počas státia v noci, aby svetlo neoslňovalo ostatných účastníkov premávky vzadu.

Nechýbajú nové komfortné a bezpečnostné funkcie ako 360-stupňová kamera alebo bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru pohybom nohy. Modernizované GLA má už v sérii svetlomety s LED a aktívny asistent brzdenia a asistent sledovania pozornosti ATTENTION ASSIST. Viac športovej výbavy dostane zákazník s novým balíkom Yellow Night Edition (limitovaná séria zahrnuje všetky kompakty AMG). 

GLA ponúka najväčší výber motorov v triede. Od základného modelu GLA 180d (80 kW/109 k) až po GLA 45 4MATIC (280 kW/381 k). Nový agregát využíva GLA 220 4MATIC (135 kW/184 k; 300 Nm) a uzatvára medzeru medzi benzínovými motormi (115 kW/156 k) a (155 kW/211 k). V ponuke sú tri varianty podvozku. Sériovo je crossover vybavený komfortným podvozkom, za príplatok je dostupný znížený podvozok (v kombinácii s AMG Line alebo balíkom dynamiky jazdy). Priplatiť si môžete aj za terénny komfortný podvozok, ktorý má karosériu zvýšenú o 30 milimetrov.

zdroj: tlačová správa