Mercedes žaluje jedného zo svojich inžinierov, ktorý pôsobí v tíme F1. Inžinier sa volá Benjamin Hoyle a k tímu sa pridal v roku 2012 ako jeden zo šéfov oddelenia vývoja pohonných jednotiek. Do Mercedesu prišiel so skúsenosťami z Prodrive a Cosworth. Mercedes AMG High Performance Powertrains, čo je motorová divízia tímu, viedol až kým sa nerozhodol, že nepredĺži kontrakt, ktorý vyprší koncom roka 2015 a v roku 2016 bude pracovať pre nového zamestnávateľa.

Ďalšia špionážna aféra v F1. Motorový inžinier Mercedesu vraj kradol údaje pre Ferrari!

Keď sa Mercedes dozvedel, že novým zamestnávateľom bude Ferrari, Hoyla preradili na iné oddelenie, ktoré s F1 nemá nič spoločné. Dostal nový e-mail a zmazali údaje z jeho laptopu. Hoyle sa však aj tak dostal k citlivým údajom, mal získať pretekové dáta z Veľkej Ceny Maďarska 2015, ktoré obsahovali veľa informácií o motoroch. Ako odpoveď na zistený únik dát Mercedes Hoyla zažaloval a hovorí, že: „Ferrari mohlo potenciálne získať nelegálnu výhodu.“ Automobilka žiada vrátenie všetkých dokumentov, zaplatenie súdnych trov a pre Hoyla zákaz pôsobenia v F1 minimálne do konca sezóny 2016.

Ferrari tvrdí, že s Hoylom nepodpísalo žiadnu zmluvu: „Medzi Ferrari a pánom Hoylom neexistuje žiadny kontrakt.“ Pripustili, že boli v kontakte, no išlo len o informatívne stretnutie: „Boli sme v kontakte, ale bolo to len veľmi informatívne.“ Hoyle mal byť v kontakte aj s inými tímami.