Mitsubishi pomaly, ale isto, pripravuje typ Lancer na odchod. Náhradu čakať nemáme. Značka s troma diamantami v znaku bude radšej vyrábať SUV. Tie dominujú v ponuke značky aj teraz. Môžeme sa nad tým rozčuľovať, ale je to tak. Ekonomika nepustí a tento segment zažíva boom. V najbližších piatich rokoch chce Mitsubishi predstaviť každý rok jedno nové SUV. Okrem toho chce posilniť reputáciu výrobcu elektrických a hybridných áut.

„Ľudia vedia, že predávame SUV s pohonom 4x4. Myslím si, že teraz začíname získavať reputáciu predajcu elektrických áut. Tá síce ešte nie je definitívna, ale vďaka Outlanderu PHEV a týmto novým modelom sa dostaneme na úroveň, ktorú dosiahne konkurencia len ťažko,“ hovorí Lance Bradley z britského zastúpenia Mitsubishi.

Ešte tento rok na jeseň má prísť modernizované Pajero Sport, ktoré vychádza z pick-upu L200. Zatiaľ však nie je isté, či príde len do Británie, alebo aj do ostatných kútov Európy. Budúci rok však príde absolútna novinka v podobe produkčnej verzie konceptu XR-PHEVII. Veľkosťou zamieri nad typ ASX a dúfam, že dostane nový názov. O pohon sa bude starať hybridné ústrojenstvo s výkonom 163 koní.

Mitsubishi XR-PHEV II

V roku 2018 sa má objaviť ďalšia novinka v podobe produkčnej verzie štúdie eX. Pôjde o malý crossover, ktorý má konkurovať Nissanu Juke. K dispozícii bude aj elektrická verzia s dojazdom až 400 km. To je už slušný dojazd. Uvidíme, či konštruktéri dodržia sľubované hodnoty. Samozrejme nebudú chýbať spaľovacie pohonné jednotky na naftu a benzín.

Mitsubishi eX

„Ľudia vedia, že predávame SUV s pohonom 4x4. Myslím si, že teraz začíname získavať reputáciu predajcu elektrických áut. Tá síce ešte nie je definitívna, ale vďaka Outlanderu PHEV a týmto novým modelom sa dostaneme na úroveň, ktorú dosiahne konkurencia len ťažko. Nechcem však dosiahnuť úroveň Land Roveru, ale okrajovú pozíciu, vďaka ktorej budeme známi ako výrobcovia SUV so systémom 4x4 a elektrickým pohonom,“ hovorí Lance Bradley z britského zastúpenia Mitsubishi.

 

V roku 2019 má prísť ďalšia generácia Outlanderu, ktorá dostane hybridný pohon. Ohrozená je údajne 7-miestna verzia. Okolo roku 2020 má prísť aj nová generácia Mitsubishi ASX. O rok neskôr príde veľké Pajero. Okrem toho manažéri špekulujú nad návratom typu Space Star. Ide o MPV a novinka by mala byť čistým elektromobilom.

 

Budúcnosť Mitsubishi je teda jasná. Sedany a hatchbacky z ponuky odídu a prídu SUV s vyššími maržami. Výroba automobilov je totiž tvrdý biznis. Nadšenci áut ako Lancer Evolution budú musieť odísť ku konkurencii, alebo zostať pri starších generáciách. Budúcnosťou značky sú aj hybridné modely a elektromobily.

 

Zdroj: autoexpress