Asi ťažko budeme hľadať bizarnejší a dizajnovo šialenejší športiak ako Mitsuoka Orochi. Už sme si mysleli, že sa tejto obludnosti zbavíme, ale nie je to tak. Automobilka udržala športiak ešte chvíľu nažive. Pripravili limitovanú edíciou Mitsuoka Orochi Evangelion Edition. Pri tvorbe psychadelického lakovania sa inšpirovali kultovým japonským anime Neon Genesis Evangelion, ktoré sa vysielalo v rokoch 1995 a 1996.

Limitovaná edícia Mitsuoka Orochi Evangelion Edition vyzerá ešte čudnejšie ako pôvodné auto

Bizarné Mitsuoka Orochi stále žije! Teraz prichádza v limitovanej edícii Evangelion Edition s psychadelickým lakovaním inšpirovaným kultovým japonským anime Neon Genesis Evangelion.

Mitsuoka postaví len 11 kusov limitovej Orochi Evangelion Edition. Pre každé auto pripravia jedinečné lakovanie a cenu určili na 16 miliónov jenov, čo je v prepočte 110 000 eur. Záujemcovia si však auto nemôžu objednať. Musia sa zúčastniť lotérie, ktorej žreby si môžu kúpiť do konca novembra. Automobilka informuje výhercov 23. decembra a auto im doručí v priebehu nasledujúcich piatich mesiacov.

Pri tvorbe lakovania sa inšpirovali kultovým anime Neon Genesis Evangelion

Okrem šialeného lakovania sa Orochi Evangelion Edition od štandardnej verzie v ničom nelíši. Auto stále ženie dopredu v strede umiestnený 3,3 litrový V6 Toyota, ktorý ponúkne výkon 172 kW (230 k) a krútiaci moment 328 Nm. Motor cez 5-stupňovú automatickú prevodovku poháňa zadné kolesá.