Bratislavský autosalón bude tento rok pre slovenského importéra Mercedesu výnimočný. Hlavnou hviezdou expozície značky totiž bude iba nedávno predstavená modernizovaná trieda S. Automobilka pritom svoju novú vlajkovú loď predstavila iba tento týždeň. V Bratislave teda táto horúca novinka absolvuje svoju európsku výstavnú premiéru. 

Okrem triedy S budú žiariť aj špeciality od AMG

Návštevníci sa určite majú na čo tešiť. V rozsiahlej expozícii Mercedesu ich okrem triedy S, ktorá už tradične predstavuje vrchol technologickej vyspelosti, bude čakať oveľa viac. Okrem bežných modelov totiž značka do Bratislavy prinesie aj športové modely AMG. Značka AMG oslavuje 50. výročie a na autosalón prinesie hneď dve slovenské premiéry. Prvou je supersedan Mercedes-AMG E63, ktorý má pod kapotou  4,0 litrový Twinturbo V8 v základnej verzii vyladený na 420 kW (571 k) a 750 Nm. Vo Verzii E63 S ponúkne dokonca 450 kW (612 k) a 850 Nm. Krútiaci moment pritom v oboch prípadoch putuje cez 9-stupňovú automatickú prevodovku AMG SPEEDSHIFT MCT na všetky štyri kolesá. Výkonnejšia verzia však ponúka aj režim Drift, v ktorom sa z E63 S stane čistá zadokolka.

Návštevníci autosalónu si budú môcť zblízka prezrieť supersedan Mercedes-AMG E63

Druhou novinkou z dielne AMG je veľmi atraktívny Mercedes-AMG GT Roadster. Automobilka si pritom pre návštevníkov pripravila hneď jeho výkonnejšiu verziu GT C, ktorá zdieľa veľa prvkov s brutálnym Mercedesom-AMG GT R. Poháňa ho rovnaký prepĺňaný 4,0 litrový V8 ako v prípade E63. No v tomto prípade ponúkne 410 kW (557 k) a 680 Nm. Roadster GT C vďaka tomu zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,7 s a dosiahne maximálnu rýchlosť 316 km/h.

Veľkým lákadlom pre fanúšikov športových áut bude aj Mercedes-AMG GT C

MERCEDES TRIEDY S MÁ MODERNIZOVANÚ VERZIU, JE SA NA ČO TEŠIŤ

MERCEDES TRIEDY S MÁ MODERNIZOVANÚ VERZIU, ...

Mercedes triedy S je výkladnou skriňou automobilky už niekoľko desaťročí. Práve v najluxusnejšom Mercedese si vždy ...

19. 04.
SUPER SEDAN MERCEDES-AMG E63 MÁ 2 VERZIE, POHON 4X4 A DOKÁŽE DRIFTOVAŤ!

SUPER SEDAN MERCEDES-AMG E63 MÁ 2 VERZIE, ...

Od kedy Mercedes predstavil novú triedu E, mnohí automobiloví nadšenci netrpezlivo čakajú na jeho AMG verziu. Je totiž ...

27. 10. 2016
AMG GT ROADSTER MÁ NAŠĽAPANÚ GT C S 557 KOŇMI A 680 NM

AMG GT ROADSTER MÁ NAŠĽAPANÚ GT C S 557 ...

Mercedes-AMG GT fascinuje automobilových nadšencov už dva roky. V septembri 2014 ho totiž automobilka ukázala svetu a to ...

16. 09. 2016
AMG OSLAVUJE POLSTOROČIE ZALOŽENIA

AMG OSLAVUJE POLSTOROČIE ZALOŽENIA

Športové divízie automobiliek sú doménou obzvlášť nedávnej doby. BMW však má svoje “M“ už niekoľko desaťročí ...

10. 02.