Jeden z najpredávanejších modelov na Slovensku, Volkswagen Golf, dostal nedávno miernu modernizáciu techniky aj dizajnu. Importér značky Volkswagen na Slovensku, Porsche Interauto, aktuálne spúšťa jeho predpredaj. Pri kúpe nového Golfu tak už budete vyberať spomedzi modernizovaných verzií.

Najvýraznejšia zmena je v prednej časti. Príplatkové bi-xenónové svetlomety ustúpili aktuálne moderným LED svetlometom, ktoré vytvárajú nový dizajn. Do základnej výbavy sa po novom dostali zadné LED svetlomety.

Do príplatkovej výbavy sa dostane napríklad asistent pre jazdu v dopravnej zápche, ktorý dokáže čiastočne simulovať autonómnu jazdu do rýchlosti 60 km/h.

V interiéri pribudol štandardne dodávaný infotainment s dotykovým 6,5-palcovým displejom. Aj napriek bohatšej sériovej výbave je základná motorizácia 1,0 TSI s výkonom 63 kW (85 k) lacnejšia o 310 € voči donedávna dostupnej základnej motorizácii. Absolútny základ Volkswagenu Golf je za 14 290 €.

K modernizovanému Volkswagenu Golf sa hneď do ponuky pripojil aj Variant

Verzia kombi s rovnakým základným motorom stojí o 500 € viac. Do príplatkovej výbavy sa dostane napríklad asistent pre jazdu v dopravnej zápche, ktorý dokáže čiastočne simulovať autonómnu jazdu do rýchlosti 60 km/h.

V interiéri najviac zaujme plne digitálny prístrojový panel.

Najvyššia verzia infotainmentu Discover Pro s dotykovým 9,2-palcovým displejom ponúkne v tejto triede revolučné ovládanie gestami. Po vzore drahších súrodencov bude dostupný plne digitálny združený prístroj panel Active Info Display.

Modernizovaná predná časť dostala príplatkové LED svetlomety.

V oblasti pohonu nahrádza trojvalec 1,0 TSI konštrukčne starší štvorvalec 1,2 TSI. Najsilnejší vznetový motor 2,0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) je kombinovateľný tiež s pohonom všetkých kolies 4Motion. Pre všetky motorizácie s výnimkou motorov do výkonu 66 kW (90 k) je k dispozícii tiež prevodovka DSG.

Za príplatok sú dostupné rôzne akčné balíky vrátane športového R-Line alebo disky z ľahkých zliatin až do priemeru 18 palcov. Oficiálna výstavná premiére novinky bude u nás na bratislavskom autosalóne od 25. do 30. apríla. Modernizovaný Volkswagen Golf si však už aktuálne môžete objednať u všetkých predajcov.