MX-5 Cup patril medzi najzaujímavejšie preteky Veľkej ceny SR

Inter Cars MX-5 Cup sú vždy veľmi napínavé preteky

Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Inter Cars MX-5 Cup išiel prvé preteky v sobotu a druhé v nedeľu. V sobotnej kvalifikácii bol spomedzi MX-5 najrýchlejší Lukáš Koník s časom 2:45,267. V kvalifikácii prišiel o motor Ján Žgravčák, po dohode s Romanom Rosinom a súhlasom riaditeľstva pretekoch mohol do pretekov odštartovať na Romanovom aute, ale z posledného miesta štartového roštu. Prvé preteky boli plné súbojov, Ján Žgravčák sa prepracoval cez všetkých súperov až nakoniec začal atakovať lídra MX-5 Cupu, Lukáša Koníka. Súboj trval až do samého konca pretekov. Na konci posledného kola však Koníkovi praskla hadica posilňovača riadenia a spod jeho auta sa valili kúdoly bieleho dymu. Lukáš sa však nevzdal a s dymiacim autom sa snažil uhájiť prvé miesto. Finiš prvých pretekov bol dramatický až po cieľovú čiaru, prvenstvo nakoniec vybojoval Ján Žgravčák, Lukáš Koník prešiel cieľom len chlp neskôr na druhom mieste, delilo ich len 24 tisícin sekundy! Tretie miesto získal Peter Nemsila.

Lukáš Koník s dymiacim autom

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

V nedeľnej kvalifikácii Inter Cars MX-5 Cupu bol s časom 2:44,664 najrýchlejší Samuel Moskál. Veľmi dobre odštartoval Lukáš Koník, ktorý sa hneď chopil vedenia MX-5 Cupu. Lukáš si  kontroloval prvé miesto, no postupne sa na neho dotiahla trojica Rosina, Moskál a Nemsila. Celá štvorica bojovala o prvé miesto takmer tri štvrtiny pretekov. Nezriedka sa stávalo, že do zákruty išli všetci štyria vedľa seba. Strhujúci súboj dvíhal divákov zo sedadiel. Pretekári si neustále vymieňali pozície i niekoľkokrát za kolo. Nikto nikomu nič nedaroval. O prvé miesto bojovali až do poslednej zákruty. Najlepšie situáciu prečítal Lukáš Koník, po množstve kôl, kde musel brániť pozíciu a získavať ju naspäť, prešiel pod šachovnicovou vlajkou ako prvý jazdec Inter Cars MX-5 Cupu. Druhé miesto vybojoval Roman Rosina a trojicu na stupňoch víťazov doplnil Peter Nemsila.

Boj o prvé miesto

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Preteky Inter Cars MX-5 Cup priniesli na Veľkú cenu Slovenska kopec predbiehacích manévrov, vyrovnanú a silnú konkurenciu i dvojicu napínavých pretekov. MX-5ky patrili počas pretekárskeho víkendu medzi to najzábavnejšie, čo mohli diváci sledovať s kopou súbojov koleso na koleso, s hneď niekoľkými autami v zákrute. Veríme, že sa divákom vystúpenie pretekárov Inter Cars MX-5 Cupu páčilo a prídu jazdcov podporiť aj na preteky Slovenského Okruhového Pohára. Na Veľkú cenu Slovenska sa môžete vrátiť prostredníctvom veľkej fotogalérie na stránke www.okruhy.sk, ktorú pripravil Jakub Rovný.