VIII. KartCup report z Kart1 Areny

Po štarte to býva na trati vždy veľmi veľmi husté!

Táto verzia trate bola od vzniku Kart1 Arény v roku 2012 používaná najdlhšie. Asi aj preto, že podľa mnohých bola najlepšia. No od decembra 2014 slúžila už 9 mesiacov, a to je naozaj dosť. Vyjazdení piloti ju už poznali doslova odpredu aj odzadu. Nejedny preteky sa tu totiž jazdili v oboch smeroch. KartCup nebol výnimkou. Rozlúčkové preteky s traťou sa konali v oboch smeroch. V každom smere sa pretekalo hodinu. Napriek jej otrepanosti si ju tu všetci naozaj užili. Oba preteky priniesli aj niekoľko prekvapení. Prvým prekvapením bol pre mnohých zaujímavý obsah tomboly. Prakticky všetky ceny do nej venoval partnerský web venovaný kráse a zdravému životnému štýlu www.kamzakrasou.sk. Z osudia organizátor vyžreboval 9 výhercov rôznych voňaviek, špecialnej nádoby na prípravu zdravých osviežujúcich nápojov a zaujímavých kníh. Mnohí tak vyhrali ešte pred pretekmi. :)

Galéria: 6 obrázkov

Prvý tím priebežného poradia nastúpil na preteky v plnej a najsilnejšej zostave. Bolo takmer zrejmé, že preteky vyhrajú, lebo mená Tomáš a Braňo Bizubovci tvoria s Tomášom Polereckým vražednú kombináciu. Aj tak bolo. Chalani vyhrali oba preteky a aj z ôsmich pretekoch si domov odniesli nie len trofeje, ale aj plný počet 20 bodov. To sa im tento rok podarilo už 5x. 3x boli druhí, takže priebežné poradie je so 151 bodmi neohrozene ich.

Prekvapením prvej hodinovky v protismere bol tím RivalCar. Miša Dorčíková a Filip Baláž vytvorili mimoriadne rýchlu dvojicu. Tretí člen a zakladateľ tímu Kristián Lovász sa, žiaľ, pre chorobu boja zúčastniť nemohol. Druhé miesto v konkurencii silných tímov ako HBRT, AST Presskam či Na Hrane bolo skvelou odmenou i motiváciou. Za prvými stratili v cieli len 8,5 s. Po zrátaní oboch pretekov zásadne pomohlo k zisku celkového tretieho miesta. Tretie miesto v prvej jazde v protismere získali členovia tímu Na Hrane. Keďže v druhej jazde sa im podarilo skončiť dokonca na druhom mieste, zrátaním bodov za obe jazdy získali celkovo druhé miesto, čo je pre Andreja Cimmermanna, Kuba Kolesára a Wernera Truglera najlepší výsledok sezóny a iste veľmi povzbudivý. Zatiaľ totiž majú na konte 3x 4. miesto a jedno tretie.

Galéria: 9 obrázkov

Niekoho úspech zákonite znamená iného neúspech. Čierneho Petra mali v tento deň skvelí jazdci z tímu HBRT. Tretie a štvrté miesto v súčte bodov znamenalo celkovo zemiakovú medailu a zisk 13 bodov. Tento rok sa tak stalo ešte len druhýkrát a keďže v celkovom poradí rozhodne 9 najlepších výsledkov sezóny, vôbec nič ešte nie je stratené. Práve naopak, práve od budúceho mesiaca už pôjde do tuhého. A to hneď dvoma prekvapeniami - pretekmi na úplne novej trati. Tie budú rovno vytrvalostné, čiže každý pilot pôjde na trať len raz, a to na 40 minút. Každý, kto príde jazdiť, si ju teda riadne užije. Septembrové preteky sú na programe znova netradične v stredu 23. septembra od 19 h. Podrobnejšie info o pretekoch, pravidlách, fotogalérie momentiek a priebežné poradie tímov nájdete na www.kartcup.sk