Keď Matej minulý mesiac naozaj zamiešal karty v pretekoch na SlovakiaRingu a vyhral, bol to výkon hodný pozornosti všetkých médií. Slovenský jazdec vyhral na slovenskom okruhu, také titulky sa médiám často nenaskytnú. Ako to s medializáciou dopadlo hodnotiť nechcem, viem si predstaviť že to mohlo byť podstatne lepšie...

Ale k veci. Aj keď Matej SlovakiaRing pozná asi najlepšie zo všetkých okruhov, vyhrať preteky medzinárodnej úrovne ako ETCC nie je len tak. To iste nikomu z vás vysvetľovať netreba. Výhoda domáceho prostredia iste nebola zanedbateľná, no táto skvelá správa z tímu Homola Motorsport mi poriadne zodvihla obočie nad oboma očami. Výkon ako tento si zaslúži pozornosť a rešpekt a aj preto sme sa na TopSpeed.sk Matejovmu výkonu venovali v dvoch samostatných príspevkoch.

Matej Homola vyhral už druhé preteky v sérii ETCC 2013! Skvelé!

Keď som dnes podvečer dostal email s predmetom: "MAŤO VYHRAL PRETEKY ETCC!!!- FIA ETCC Salzburgring" toto mi už nie len zodvihlo obočie, ale padla mi sánka! Tu sa píše história vážení! Toto sú výsledky aké Slovenský motoršport nepamätá a TopSpeed.sk je hrdo a rád pri tom.

Ako situáciu opisuje šikovný tínejdžer?

"Neviem, čo mám povedať. Som strašne šťastný, že sa nám podarilo vyhrať preteky ETCC absolútne v mojej triede S2000. Prvé preteky sa začali za sucha, ale po veľkej havárií a následnemu Safety Caru sa upokojili, ale začalo pršať. Počas prerušenia sme museli prezuť na mokré gumy. Naša "zadokolka"  je na mokre strašne pretáčavá, auto je strašne nekľudné. V týchto pretekoch som skončil na 2. mieste v mojej triede, čo považujeme za úspech. Druhé preteky začali už na mokrom povrchu. Po veľkých súbojoch, kde som dostal veľa rán, som nakoniec skončil na 1. mieste v mojej triede! Celkový súčet bodov ukázal, že sme vyhrali preteky ETCC absolútne v najvyššej triede S2000.

Som strašne štastný, že sa mi to podarilo ako prvému Slovákovi. Chcel by som poďakovať môjmu tímu za super auto, rodine a reklamným partnerom za podporu a určite aj fanúšikom! Dúfam, že v takomto trende budeme pokračovať!  "

Matej Homola tento rok jazdí na špičkvom náradí BMW 320si WTCC.

Ešte Matejove info tesne pred pretekmi:

"Nedeľné ráno bolo v znamení otestovania auta v 15 - minútovom warm-upe. Nebolo za potreby riskovať, išiel som si svoje,žiadne náhlenie sa za rýchlymi časmi. Warm - up dopadol dobre. Skončil som na 3. mieste v mojej triede, takže môžeme byť spokojní, zbytočne som nechcel ničiť gumy, tak som išiel len 6 kôl. Aj napriek tomu, že som v kvalifikácií skončil na 4. mieste, kvôli penalizácií jedného jazdca, ktorý skončil predo mnou v kvalifikácií, posúvam sa na štarte do pretekov na 3. miesto. Je to výhodnejšia pozícia, pretože prvá šikana na tomto okruhu je veľmi úzka  a ja budem štartovať na vnútornej strane dráhy, resp. na strane, na ktorú je nasledujúca zákruta. Bude to ešte zaujímave s počasím, keďže podľa predpovedí by malo na naše preteky začať pršať. My ešte tajne dúfame, že pršať nebude. Prvé preteky nám začínajú o 15:20, tak sa budeme snažiť."