Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
SRT Viper nie je masovka, no jeho nízke predaje zapríčinili, že tento rok na 24-hodinovke v Le Mans neuvidíme SRT Viper GTS-R.

SRT Viper nikdy nepredávali masovo, predsa len je to ručne vyrábaný superšport. Auto, aj keď je krásne, nedokáže osloviť dostatočné množstvo zákazníkov. To je dôvod, prečo tím SRT nepríde pretekať na 24-hodinovku v Le Mans. Namiesto toho sa sústredia na Tudor United SportsCar Championship. Šéf SRT, Ralph Gilles k téme povedal: „Musíme s ľútosťou odmietnuť účasť na tohtoročných pretekoch 24 hodín Le Mans. Sme poctení, že nás ACO (Automobile Club de l'Ouest) opäť pozvali pretekať na tomto historickom podujatí a boli prví, koho sme informovali o našom rozhodnutí. Aj naďalej sa v roku 2014 zameriavame na pretekársky program v Severnej Amerike.“

SRT Viper GTS-R

SRT Viper GTS-R nebude tento rok pretekať na 24-hodinovke v Le Mans

Viper písal históriu, keď s ním v roku 1998 vyhrali triedu GT2. Po dlhšej odmlke sa minulý rok vrátili do Le Mans s novým SRT Viperom GTS-R. Obsadili 8. miesto v triede a 24. v absolútnom poradí. SRT nekomentovali ďalší vývoj pretekania v Le Mans, len potvrdili, že sa sústredia na Tudor United SportsCar Championship, kde sú momentálne tretí v triede GT Le Mans za BMW a Porsche.