"Najhoršie" na tom je, že Tomáš nemá z najvyššieho miesta na bedni žiadnu foto s pŕskajúcim šampusom. Vlastne nemá žiadnu foto z I. miesta :) O tom, že je šampión sa dozvedel o dva dni neskôr cez telefón...
Tomas Bizub je sampion Swift Cup Europe 2015

Úspechy a talent Tomáša Bizuba sledujeme už od roku 2013, kedy sa stal historicky prvý Majster Slovenska v halových motokárach. No už rok-dva predtým nad hlavu dvíhal trofeje a búchal pred sebou šampusy častejšie než jeho súperi. Tiež v motokárových pretekoch. Tomáš Bizub je do značnej miery dielom seriálu KartCup. A ten je dielom Kart1 Arény. Jej úrovne, možností a skvelého personálu, ktorý vie, ako dovtedy na Slovensku prakticky neexistujúci halový motokárový šport nie len robiť, ale ako ho smerovať. A nie len ten, ale medzičasom už aj robiť a smerovať motoršport ako taký. V predošlej sezóne okúsil aj vonkajšie preteky na motokárach. Neraz úspešne, či už sám, alebo v tíme s bratom Braňom. V roku 2014 sa stal vicemajstrom triedy Rotax Masters, v ktorom jazdil pod záštitou outdoorového programu KartOne Aréna. Minulý rok, vďaka kombinácii svojich schopností, spomedzi 175 konkurentov z celej strednej Európy vzišiel Tomáš Bizub ako druhý najlepší v jedinečnom projekte RaceStar. A práve v ňom za odmenu získal doslova a do písmena horúcu sedačku na sezónu 2015 v seriáli Swift Cup Europe. A čo ten dravec všetkým za odmenu vyvedie? Nie aby tam poslušne jazdil a tešil sa z každého ostrého kilometra v pretekárskom aute. Kdeže! Chvíľu na to, čo objavil, kde to ma plyn, brzdy a spojku, začne vytŕčať rožky. Všetkým takmer 30 konkurentom a organizátorom série už uprostred sezóny drzo ukáže, že aj za cenu potlčeného svišťa pôjde nekompromisne za svojim - za trofejami a striekaním šampusu medzi najlepšími.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Keby Tomášovi niekto na začiatku sezóny povedal, že ani raz nevyhrá, len by sa uškrnul a nepublikovateľným spôsobom by dotyčnému povedal, nech je normálny, veď je rád, že sa vozí. V seriáli je historicky prvý Slovák. To by mohlo na začiatok stačiť, nie? Rovnaká otázka na konci sezóny má už celkom iný rozmer. Dnes už naštve. No rovnako ako Tomáš, ani jeho hlavný a vlastne jediný súper Ištván Bernula za celú sezónu nevyhral ani jedny preteky. Keďže každý víkend sa šli dvoje preteky, mali obaja rovnaký počet tretích miest. Tomáš mal však o jedno druhé miesto viac ako konkurent. Ľahká matika jasne povie, niet čo riešiť, Tomáš vyhral. No ľahkosť komplikujú bonusové body, napríklad za vyhranú kvalifikáciu. Jedno s druhým, do posledného víkendu nastupoval Tomáš so 158 bodmi, Bernula mal 159. Dvojpreteky na Redbull Ringu rozhodnú o všetkom, tak ako sa na poriadnu sezónu patrí. Čo sa stalo už viete z nadpisu. Po druhých pretekoch majú obaja po 166 bodov. Kto je majster Swift Cup Europe 2015 nevedia ani organizátori, ani jazdci, ani prítomní zástupcovia motoršportovej asociácie. Všetci hryzú asfalt, sliky aj kombinézy. Ide naozaj o veľa. Špeciálne Tomášovi. Na výsledok si však musí počkať. Vraj do troch dní to bude jasné. V takom stave treba brať na zaspávanie tableky, alebo si každý večer vypiť. Tomáš má radšej tekuté pilule. V utorok večer je všetko jasné. Historicky prvým šampiónom seriálu Swift Cup Europe je Tomáš Bizub - vôbec prvý Slovák v tejto sérii. Rovno a bez ostychu pri svojej premiére. Ak uvážime, že na začiatku sezóny netušil, kde vlastne je polovica z okruhov, kde sa séria jazdí a nie to ako vyzerajú, tak je to naozaj mimoriadny výkon!

Ozaj MI MO RIAD NY!