Ako funguje liga?

Organizátori dovolenky, tiež prípadnú práce neschopnosť (a teda aj pretekov neschopnosť) rešpektujú. Preto z celkovo tucta pretekov do koncoročného zúčtovania nezapočítávajú 3 najhoršie výsledky, prípadnú absenciu. Aby boli preteky napínajvejšie až do posledného kola, decembrové finále malo niekoľko extra. Okrem toho, že sa po dlhej dobe do programu seriálu KartCup vrátila trojhodinovka, jazdila sa navyše ako dva samostatné preteky v oboch smeroch trate 2x 90 minút. Motiváciou pre väčšinu tímov pre finále boli dvojnásobné body za výsledok v týchto pretekoch.

Víťazi sezóny 2013

I. miesto - tím GO BABY GO

Po uvedených skutočnostiach bol maximum bodového zisku za sezónu 2013 rovných 200 bodov. A tím mimoriadne zdatných chalanov z tímu Go Baby Go ich všetky do posledného získal! Skutočne ohromný výsledok. Mohlo by sa zdať, že chalani automaticky vyhrávajú všetky preteky na ktoré prídu. No nie je to celkom tak. Nepochybne im patrí poklona za to, že nastúpili do všetkych pretekov druhej sezóny. No práve v troch nevyhrali. V prvých pretekoch v januári skončili na druhom mieste. O mesiac neskôr boli dokonca šiesti a v júni zvládli získať štvrtú pozíciu. Jednoznačne sa o nich však dá napísať, že sú absolútne najzdatnejšou partiou vytrvalostných tímových pretekov v hale, čo potvrdzujú aj výsledkami z iných kartingových sérií.

II. miesto - tím RRA

Druhé miesto so 174 bodmi získala partia RRA. Zloženie tímu sa počas roka síce mierne menilo, no to je úplne v poriadku. Pravidlá série KartCup totiž pre každé preteky umožňujú jedného člena tímu nahradiť iným (aj nováčikom). Základnú zostavu naozaj špičkových jazdcov tvorí dvojica Ali GHARAKHANI a Radovan MIHÁLEK. Tretím pilotom bol v prvom polroku Róbert ŠTICZA. Toho neskôr viackrát nahradil Andrej ZIMMERMANN, pôvodne z tímu Na Hrane. Ak mal niektorý tím po celú sezónu šance tiež získať prvé miesto, boli to práve títo borci. Patrí im poklona. Nie len za výsledky v jednotlivých pretekoch, ale aj za celú sezónu, v ktorej neúnavne a chrabro až do posledných pretekov bojovali o víťazstvo.

III. miesto - tím NA HRANE

So 131 bodmi si tretie miesto odnáša tím Na Hrane. Väčší bodový odstup od prvých dvoch ukazuje, ako dobre si delili prvé dve miesta. Na Hrane počas sezóny tiež vymenili jedného jazdca. Pôvodných členov tímu Mário CHAMUTY a Andrej ZIMMERMANN opustila Renáta ZAJCEVOVÁ. Tá totiž v apríli dostala skvelý nápad vytvoriť babský tím Ladies. Mimochodom Ladies po absolvovaní len polovičky sezóny (presne 6 pretekov) dokázali spolu získať 95 bodov, čo naznačuje ich schopnosti a šance. Finále série však Renča odjazdila za svôj pôvodný tím a v silnej konkurencii pomohla získať 3. miesto.

Sezóna 2014 začína 9. januára v KartOne Aréna

9. januára začina prvými pretekmi 3 sezóna seriálu KartCup. V zmysle pravidiel či základného nastavenia pretekov nie sú predbežne v pláne žiadne zásadné zmeny. To znamená jedny preteky mesačne (tradične vo štvrtok večer) po celý rok. Seriál je naozaj určený širšej verejnosti. Nie je nutné byť absolútnou jazdeckou špičkou. KartCup je vhodný práve aj pre priemerných jazdcov, aktuálne má takých naozaj mnoho a všetci sa dobre bavia, aj keď na víťazstvá nemôžu ani pomýšľať. Ak teda uvažuješ, že by si rád skúsil skutočné preteky a máš šancu vytvoriť aspoň 3 členný tím, určite si to príďte vyskúšať. Štartovné na tím do dvojhodinových pretekov je 140 € (cca 47 € na osobu). V cene je základné občerstvenie, kvalifikácia a mnozštvo momentiek od profesionálneho fotografa. Súčasťou pretekov je tombola o zaujímavé hodnotné ceny, ktoré sa žrebujú ešte pred pretekmi. Podrobnejšie info je na www.kartcup.sk

KartCup 2013 výsledné poradie tímov
por. tím bodyspolu I. kolo II. kolo III. kolo IV. kolo V. kolo VI. kolo VII. Kolo VIII. Kolo IX. kolo X. kolo XI. kolo XII. Kolo
1 Go Baby Go 200 - - 20 20 20 - 20 20 20 20 20 40
2 RRA 174 - 20 20 17 17 - 17 - 17 17 15 34