Už tretie kolo MSR v halových motokárach sa konalo 31. 5. 2014 v bratislavskej Kart One Aréne. Pretekárov a pretekárky privítal nový variant trate, oveľa technickejší a náročnejší na koncentráciu vďaka zložitosti a nadväznosti zákrut.

Do troch vypísaných tried sa prihlásilo dostatočne veľa jazdcov. Veľmi pekne boli obsadené triedy Junior Max a Ženy, najviac pretekárov sa zúčastnilo v najsilnejšej triede Senior. Vo všetkých triedach panuje čoraz silnejšia konkurencia, ktorá sľubuje napínavé preteky a nádherné súboje na trati. Nesmú chýbať ani najmenší pretekári, ktorí už tradične jazdia svoje voľné preteky počas konania MSR.

Súboje na trati bývajú tvrdé, no férové

Trieda Junior Max

V treťom kole po sebe predviedla vynikajúci výkon Barborka Pucherová, ktorá dominovala v kvalifikácii a aj vo všetkých rozjazdách. Druhé miesto vybojoval stále sa zlepšujúci Simon Suchovský a po tretie miesto si prišiel odchovanec Kart One Arény, Michal Lukačovič.

Trieda Junior Max: 1. miesto Barborka Pucherová, 2. miesto Simon Suchovský, 3. miesto Michal Lukačovič

Trieda Ženy

Preteky žien rozhodne nepatria medzi nudné. Aktuálne vedúca pretekárka Renáta Zajcevová bude mať veľmi veľa práce s tým, aby udržala za sebou pretekárky ako Michaela Dorčíková alebo Katka Heverová.

Trieda Ženy: 1. miesto Renata Zajcevová, 2. miesto Michaela Dorčíková, 3. miesto Katka Heverová

Trieda Senior

Veľmi atraktívne bývajú preteky v triede Senior. Jazdci na čele pretekov si veľmi často vymieňajú pozície a nezriedka ich delia len tisíciny sekundy! V prebiehajúcej sezóne podáva najlepšie kvalifikačné výkony Ali Andreas Gharakhani, ktorý potom najvýhodnejšiu pozíciu na štarte aj využije. O ostatné priečky potom jazdci tvrdo, no férovo bojujú. V treťom kole získal druhé miesto a svoje prvé pódium v MSR výbornou taktickou jazdou Radovan Mihálek. Tretie miesto získal úradujúci Majster Slovenska v halových motokárach, Tomáš Bizub.

Trieda Senior: 1. miesto Ali Andreas Gharakhani, 2. miesto Radovan Mihálek, 3. miesto Tomáš Bizub

MSR v halových motokárach teraz čaká letná prestávka. Na ďalšie preteky sa môžete tešiť 20. 9. 2014 v Národnom Motokárovom Centre Kart One Aréna.

Zdroj: kartarena.sk

Foto: starline.sk