BMW 240i dostalo po modifikovaní od Mulgari názov Icon03. Číslo 03 znamená v poradí tretí model zo série Icon. Pred 240i sa pohrali s McLarenom MP4-12C a Mini F56. Už na prvý pohľad zaujme atraktívny a agresívny vzhľad Iconu03. Aby bol prenos krútiaceho momentu (589 Nm) na cestu čo najefektívnejší, predné pneumatiky narástli na priečny prierez 255, pričom zadné až na 275. Auto je celkovo širšie a ťažisko položené čo najnižšie. 

Vyšší výkon ako M2 Competition

Aj keď Mulgari tvrdí, že motor nebol ich hlavným bodom zamerania, z upraveného preplňovaného šesťvalca dostali takmer 500 koní, čo je väčší výkon, akým disponuje M2 Competition. Ich hlavným cieľom bolo zlepšiť najmä podvozok a zavesenie, no zatiaľ nechceli bližšie popísať, o aké zmeny ide. Pre zvýšenie prítlaku dostal Icon03 nový predný „splitter“ a ako u väčšiny upravených BMW, ani tu nechýba výfukový systém od firmy Akrapovič. Pre ušetrenie váhy je strecha z karbónového vlákna. 

Nakoľko veľa technických informácií Mulgari neprezradilo, môžeme zatiaľ len obdivovať krivky ich verzie 240i, Icon03. Počet vyrobených kusov by nemal presiahnuť 25. 

Zdroj: mulgari.com