Nemecko, krajina Audi, BMW a Mercedesu, nás a mnohých v brandži prekvapilo. Všetky domáce športové modely prekonal mimoriadne vydarený a cenovo dostupný Ford Mustang. Americký muscle car šokujúco sa stal najpredávanejším  športovým autom v Nemecku za rok 2015. Čosi podobné sa však dalo predpokladať a my v redakcii to Mustangu z celého srdca želáme, lebo s cenovou a kvalitatívnou politikou si Ford určite zaslúži.

„Nemci milujú Mustang. Ísť s ním po Autobahne je zážitok pre ľudí, ktorí milujú autá.“ -Wolfgang Kopplin

V predajnosti prekonal konkurenciu napriek tomu, že sa začal predávať iba v lete 2015! Od tohoto momentu už predali 780 kusov. Manažér Fordu v Nemecku Wolfgang Kopplin povedal: „Nemci milujú Mustang. Ísť s ním po autobahne je zážitok pre ľudí, ktorí milujú autá.“ Fordu sa expanzia Mustangu do sveta vyplatila. Kto by predsa nechcel taký výkon za takú cenu. Ford Mustang GT 5,0 je cenovo najdostupnejší športiak s motorom V8 na svete. Na Slovensku je v ponuke od 44 000 €. Verzia 2,3 EcoBoost (s rovnakým motorom ako má Focus RS) zas začína na cene len 38 000 €. V oboch prípadoch sa jedná o top ponuky za dané peniaze.

TEST FORD MUSTANG GT 5.0 COUPÉ (6. GEN)

TEST FORD MUSTANG GT 5.0 COUPÉ (6. GEN)

Akokoľvek neuveriteľne a nepochopiteľne to vyzerá, 6. gen Mustangu je pre mňa najväčším šokom v tom najpozitívnejšom ...

08. 07. 2015
TEST: FORD MUSTANG CABRIO 2,3 ECOBOOST (6 GEN.)

TEST: FORD MUSTANG CABRIO 2,3 ECOBOOST (6 ...

Nasledujúce fakty si zaslúžia obdiv. Má 51 rokov a za ten čas si ho zvolilo vyše 9 miliónov ľudí. V drvivej väčšine ...

03. 06. 2015