Včera na FB profile Polícia SR zverejnila vcelku netradičnú správu. Slovák, ktorý po D1 uháňal rýchlosťou 242 km/h, povedal policajtom argument, ktorý teraz baví internet! Trenčianski diaľniční policajti vodiča BMW M2 namerali, že prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o 112 km/hod! Jazdil rýchlosťou cez 242 km/h.

Išiel viac než 242 km/h. Dôvod, ktorý uviedol diaľničnej hliadke? 
SKÚŠAM, ČI NIE JE NIEČO POKAZENÉ :)

Vodiča následne predpísaným spôsobom zastavili na diaľničnom odpočívadle Beckov. Pri kontrole bol vodič vyzvaný k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. U 44-ročného Daniela bola dychová skúška negatívna.

 

Vodič pri prejednávaní priestupku policajtom uviedol, že prekročil rýchlosť preto, lebo ide do servisu, nakoľko sa mu na aute niečo nezdá... tak chcel vozidlo vyskúšať ako ide, aby vedel popísať chybu. Argument u policajtov pochopiteľne neobstál a vodičovi za uvedené prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici policajti uložili najvyššiu možnú blokovú pokutu na mieste, teda 800 €. Nakoľko pri sebe nemal potrebnú hotovosť, policajti mu vypísali blok na pokutu nezaplatenú na mieste.