Aby sme neinformovali len o zahraničných problémoch aplikácie, Uber má problémy aj na Slovensku. A nielen také hocijaké. Viac ako štátu je tŕňom v oku taxikárom, teda aspoň väčšine. Tí medzičasom podali trestné oznámenie na UBER na Generálnu prokuratúru SR. Som celkom prekvapený, že sa to celé  celkom rýchlo uzavrelo a dokonca pre mňa s veľmi prekvapivým výsledkom. 

Oznámenie podal taxikár 

Oznámenie na Generálnu prokurátor podal ešte minulý rok jeden z nespokojných bratislavských taxikárov Peter F. (nebudeme radšej menovať, kto chce, ten si celé meno nájde). Generálna prokuratúra to hneď odstúpila na krajskú prokuratúru a tá to postúpila ako magistrátu hlavného mesta, tak správnemu orgánu príslušnému na prejedávanie správnych deliktov spáchaných taxikármi a taktiež  jednému z Obvodných oddelení PZ v Bratislave 1. 

Práve kvôli zamietavému rozhodnutiu včera bratislavskí taxikári protestovali. 

KTORÝ DRUH PREPRAVY UPREDNOSTŇUJETE?

  • Cez UBER ( 76% )

     

  • Taxi ( 24% )

     

Odpovedalo 399 ľudí  

Pre mňa je skôr zarážajúce, že s touto správou prišli až po takmer roku. Ale lepšie neskoro, ako nikdy...


Takže si to zatiaľ zhrňme. V Brne Uber zakázali, v Prahe stále trvá tvrdý boj. Vo Viedni to ružové pre Uberistov nie je, ale zas sa spriaznili podmienky aj pre taxikárov. Takže jednotný názor nemajú všade.


Práve kvôli zamietnutiu oznámenia sa taxikári 26.4.2017 rozhodli na niekoľko hodín opäť tento mesiac už po druhýkrát protestovať po cestách v starom meste. Taxikári sa navyše vyhrážajú, že protesty budú intenzívnejšie a pravidelnejšie. Myslíte si, že týmito protestami niečo dosiahnu? 

Zdroj: refresher

Foto: SME

UBER MÁ PROBLÉM. VO VIEDNI TO TIEŽ NEBUDE MAŤ ĽAHKÉ

UBER MÁ PROBLÉM. VO VIEDNI TO TIEŽ NEBUDE ...

Uber má problém v mnohých krajinách Európy. Venujeme sa tomu viac než dosť. Môže za to veľký tlak štátu a taxikárov ...

23. 04. 2017
SÚD V BRNE ZAKÁZAL UBER PO 2 MESIACOCH

SÚD V BRNE ZAKÁZAL UBER PO 2 MESIACOCH

Taxi vs. Uber? Otázka, ktorá rozhádala mnohých. Ani v redakcii nemáme jednotný názor. Osobne proti tejto službe nemám ...

20. 04. 2017